Новини

28 серпня 2018

Українська ніч: інтимна історія революції

На фестивалі Book Space презентуватиметься український переклад книги американської історикині Марсі Шор "Українська ніч: інтимна історія революції". Анотація говорить: "У цій ліричній та інтимній книзі Марсі Шор звертається до людського обличчя Української революції. Ґрунтуючись на правдивих історіях активістів і солдатів, батьків і дітей, книга Шор об‘єднує захопливі вибори з рефлексіями історика на тему, чим революція є і що означає". Книга уже отримала високі оцінки колег, наприклад, пулітцерівської лауреатки Енн Епплбом: "Як гід, історик і оповідач Шор демонструє моменти складного вибору, що постали перед українцями, через майстерне переплетення їхнього особистого досвіду з інтелектуальною, соціальною та політичною історією регіону". Марсі Шор протягом всієї кар'єри приділяє увагу вивченню історії Центрально-Східної Європи, де вона провела значну частину життя.

20 серпня 2018

Landschaft на фестивалі Book Space

Вона - німецька письменниця та поетеса. Свої перші вірші розклеювала на ліхтарних стовпах та поширювала через безкоштовні поштові листівки. Він - український поет, публіцист, музикант. Видавав у Львові соціокультурний журнал, який розповсюджували бездомні. Разом вони - поетичний гурт Landshaft, який міксує свої україно- і німецькомовні вірші з хіп-хопом, електропанком і поп-музикою. Проект виник у 2015 році в Києві. За три роки гурт активно готував треки і презентував окрему програму з живим виконання саундтреку для фільму "Berlin – Die Sinfonie der Großstadt". Протягом цього часу Landschaft мав сольні концерти у Києві, Львові, Берліні, Майнці, Оффенбах-на-Майні і Гамбурзі. На нашому фестивалі гурт презентуватиме свій перший реліз "Landschaft", який стане доступним на всіх цифрових платформах, а також у формі CD, яке готує німецьке видавництво "Schoeffling&Co".

02 липня 2018

"Перша стать": конструкція маскулінності

Ще одним гостем нашого фестивалю стане Андре Рош, французький історик та письменник. Він презентуватиме свою книгу "Перша стать", що незабаром має вийти у Видавництво Основи. Це - детальне дослідження формування маскулінності на французькому матеріалі переважно XIX століття. "Не служил — не мужик" та інші поширені стереотипи - це не природні чи вроджені особливості сприйняття чи етапи становлення чоловіка. Натомість це культурно зумовлені вимоги до "справжнього чоловіка" - і вони змінюються протягом століть. Яким чином суспільство конструює систему, в якій ідеться про вищість чоловіка? І як ця зверхність виражається публічно? Все це в своїй праці досліджує історик Андре Рош. Він спирається на контекст французької історії, але чимало закономірностей функціонування суспільств у селах і в містах будуть впізнавані і для українських читачів.

14 червня 2018

Book Space 2018: трансформації

Центральною темою цьогорічного фестивалю ми вибрали тему трансформацій. Ми живемо в час, коли найстабільніша річ у світі - це постійні зміни. Звичні речі стають чимось новим, бо ми дивимося на них під іншим кутом. Незвичні, справді нові речі виникають щодня. Кожного ранку ми прокидаємося у майбутньому. Ще вчора у нас не було Фейсбуку, вже завтра у нас буде колонія на Марсі. І це навіть не говорячи про більш локальний рівень, який, як-то кажуть, ближче до тіла - про всі то страшні, то обнадійливі зміни, через які пройшла наша країна за останні п'ять років (і продовжує проходити). Через дискусії, розмови з авторами, тексти і лекції ми хочемо простежити, як трансформується світ довкола нас? Як змінюється Україна, наше місто, ми в ньому? Як змінюється людське тіло в історії і в часі життя? Як змінюється на наших очах книга і текст? І чи встигаємо ми за цими змінами?