Про фестиваль

2018 року в Дніпрі вперше відбувся Міжнародний книжковий фестиваль Book Space. Три дні інтелектуального свята - лекцій, читань, дискусій, книжкового ярмарку - стали неабиякою зміною на культурній карті міста. Тому і темою нашого першого фестиваля ми обрали тему “Трансформації”. Для другого фестивалю, що відбудеться 21-23 червня 2019 року, ми зупинилися на більш інтригуючій темі - “Нові форми життя”.

“Нові форми життя” - це не про овечку Доллі, про яку вже багато хто й забув, і навіть не про робота Софію, яка, навпаки, на слуху. Це, скоріше, про нові форми нашого з вами життя в найрізноманітніших сферах. В XXI столітті ми постійно стикаємося з чимось, чого раніше просто не існувало, або що настільки змінило свою форму, що вже стало чимось цілковито новим. Освіта і медицина, література і преса, бізнес та відпочинок, сім’я і робота - всі ці сторони людського життя можуть похвалитися новими формами, все ще мало вивченими й часом такими незвичними, наче вони зійшли зі сторінок фантастичного роману. Протягом Другого міжнародного книжкового фестивалю Book Space ми спробуємо відкрити стільки нових форм життя, скільки встигнемо.

В цьому нам допоможе кілька фестивальних програм. В межах центральної, лекційної програми, яка так і називатиметься, “Нові форми життя”, фахівці та фахівчині в галузі економіки, інженерії, соціології, медій, комп’ютерних ігор, освіти тощо розкажуть про нові форми життя в їхніх сферах. У цій програмі очікуємо як українських спікерів, так і багатьох зарубіжних гостей.

У окремій програмі “Книжки майбутнього” придивимося уважніше до того, що за нові організми виникають у книговиданні. Книги з доповненою реальністю, інтерактивні електронні видання, паперові видання з використанням інших медій - все це опиниться в фокусі нашої уваги. А також нові форми існування наративів: комп’ютерні ігри, серійний он-лайн роман, трансмедійний сторителінг тощо. В межах цієї ж програми окрему увагу приділимо екранізації як формі існування книги та коміксам і графічним романам як особливому типу літератури.

Грайливою римою до попередньої програми стане програма авторських читань “Майбутні книжки”. В межах цієї програми українські та зарубіжні автори та авторки ділитимуться неопублікованим, а можливо, ще навіть і недописаним матеріалом.

Кураторський фокус у дитячій програмі також обертатиметься довкола провокативного питання - “Як не боятися дитячих книжок?” Якщо ви думали, що ніхто їх і так не боїться, то зможете дізнатися для себе багато нового.

Новинки українських видавців, як завжди, будуть представлені на видавничому майданчику. Також у межах фестивалю діятиме поетична сцена, а кожен день завершуватимуть події музичної програми.