Про фестиваль

Book Space – міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі, який уперше відбувся 28-30 вересня 2018 року. Він став також першою книжковою подією такого масштабу на теренах східної України за всю історію незалежності.

Ми мріємо бачити Дніпро сучасним містом, яке вирвалося з пастки мислення індустріальної доби і стало центром інновацій та високих технологій. Для цього у нас є все: досвід роботи в космічній галузі, велика кількість IT-компаній та незалежних IT-фахівців, готовність і влади, і громади шукати нову візію міста. Команда нашого фестивалю бачить цю щорічну подію як один із інструментів пошуку цього нового міфу і місця для Дніпра. Ми недаремно назвали наш фестиваль Book Space: Дніпро завжди відігравав важливу роль в освоєнні космосу, і ми певні, що у нього є велике майбутнє в цій сфері. Для нас асоціація з космосом – це відсилка до переднього краю науки, до всього сучасного і прогресивного, що відбувається в нашому місті. Ми хочемо, щоби Book Space став простором «космічних книжкових технологій», місцем, де обговорюються, а з часом, можливо, і народжуються, найновіші тенденції та технології книговидання, найсучасніші типи наративів, нові форми існування тексту.

Центральною темою першого фестивалю ми вибрали тему трансформацій. Ми живемо в час, коли найстабільніша річ у світі - це постійні зміни. Звичні речі стають чимось новим, бо ми дивимося на них під іншим кутом. Незвичні, справді нові речі виникають щодня. Кожного ранку ми прокидаємося у майбутньому. Ще вчора у нас не було Фейсбуку, вже завтра у нас буде колонія на Марсі. Через дискусії, розмови з авторами, тексти і лекції ми хочемо простежити, як трансформується світ довкола нас? Як змінюється Україна, наше місто, ми в ньому? Як змінюється людське тіло в історії і в часі життя? Як змінюється на наших очах книга і текст? І чи встигаємо ми за цими змінами?

В межах фестивалю пройшов книжковий ярмарок, в якому взяли участь понад 70 українських видавництв, зустрічі з українськими і зарубіжними авторами, презентації книжкових новинок, дискусії, лекції, виставки, музичні події. Серед гостей були: Сергій Плохій (США), Мартин Шойбле (Німеччина), Андре Рош (Франція), Яцек Денель (Польща), Ґленн Рінґтвед (Данія), Ульрике Альмут Зандіг (Німеччина), Оксана Забужко (Україна), Ірена Карпа (Україна), Ірен Роздобудько (Україна), Руслан Горовий (Україна), Марія Галіна (Україна/Росія), Аркадій Штипель (Україна/Росія), Григорій Семенчук (Україна), Галина Крук (Україна), Світлана Поваляєва (Україна) та інші.

Крім основної фестивальної програми відбулися також дитяча програма, бізнес-програма, історична програма тощо.