Програма

Нові форми життя
Дитяча програма
Видавнича програма
Ветеранська програма
Книжки майбутнього
Майбутні книжки
Музична програма

День перший

21 червня 2019

14:00 - 15:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Відкриття Book Space – 2019

Під час офіційної церемонії відкриття другого фестивалю «Book Space» на вас чекають короткі привітальні слова від організаторів і гостей, а потім – безцінна кураторська інструкція до користування фестивалем. Приходьте, якщо хочете віртуозно маневрувати в нашому книжковому Всесвіті!

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Авторські читання казок Сашка Лірника

Учасники: Сашко Лірник

Зустріч з автором, авторські читання казок, інтерактивна подія із залученням аудиторії, де відвідувачі виставки беруть участь у казці. Цікаво як дітям, так і дорослим. Не залишає байдужим нікого, весело, цікаво, динамічно.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація роману американського письменника Даніеля Григорчука «Міф та божевілля», присвяченого подіям Революції гідності

Учасники: Ігор Пошивайло

Під час заходу буде представлений роман американця українського походження Даніеля Григорчука «Міф та божевілля». Поєднуючи документальну хроніку Революції Гідності з магічним реалізмом та міфологією, автор подає драматичну історію про пошуки нацією своєї ідентичності. Новаторство книжки полягає в тому, що, будучи написаною для американського читача, вона подає погляд на Майдан з іншої географічної та ментальної точки світу, виводячи історію Революції Гідності за межі національних реалій. Роман представить перекладач книжки, директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Видавнича програма

«Дівчина, яка шукала свою сукню»: презентація і розіграш книжкової новинки, виданої до Book Space – 2019

Учасники: Маргарита Сурженко

Модератор: Вікторія Гранецька

Маргарита Сурженко – уже знана авторка в Україні та за кордоном, яка прийшла зі своїм новим романом у «Дім Химер». Оскільки письменниця походить зі Сходу України, саме на Book Space – 2019 запланована перша презентація її нової книги. Під час заходу говоритимемо про «жіночу» химерну прозу, покажемо буктрейлер до книги, авторка зачитає уривок зі свого роману «Дівчина, яка шукала свою сукню», а також серед читачок, які прийдуть на презентацію у червоних сукнях, буде розіграний подарунковий примірник новинки.

Інформація про авторку:

Маргарита Сурженко народилася в Луганську. 2014 року на Сході починаються бойові дії, і Маргарита в статусі переселенки переїздить до Києва. В листопаді 2014-го виходить друком її перша книга «АТО. Історії зі Сходу на Захід», яка була презентована в сімох містах України. 2015 року – продовження книги про переселенців «Нове життя». Другу книгу молода письменниця презентує вже у вісімнадцяти містах країни. 2017 року – роман «Квартира київських гріхів», який стає бестселером та потрапляє в ТОП-10 кращих за версією книжкових блоґерів Yakaboo.

«Дівчина, яка шукала свою сукню» – четвертий, «фантазійно-ілюзорний» роман Маргарити Сурженко, що побачив світ у видавництві «Дім Химер».

Інформація про книгу:

Лора – найщасливіша дівчина на світі. Щодня вона відчуває запах океану на тропічних островах, проходжається червоною доріжкою у товаристві голлівудських акторів, вбрана в дизайнерську сукню з діамантами… Дарма, що це лише ілюзії, витворені її неймовірною уявою, насправді ж діаманти – звичайні камінці, які вона назбирала біля Дніпра, сукня – шматок старої штори, а красень-коханий – вигаданий після перегляду фільму з Бредлі Купером. Адже в реальному житті Лора живе самотою в пошарпаній однокімнатці, працює у фаст-фуді та щомісяця робить паперові літачки з несплачених рахунків за комунальні послуги й запускає їх зі свого вікна на вулицю.

Що ж станеться, якщо дівчину раптом «вилікують» від ілюзій, і вона опиниться сам-на-сам зі своїм справжнім життям?

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Дитяча програма

«Безстрашні сторітайми» з Букмолем. Читаємо книжку-картинку Річарда Бьорна «Ця книжка з'їла мого пса»

Досі вважаєте, що книжки не відіграють важливої ролі у нашому житті? Впевнені, що вони не здатні впливати на нас? Тоді вам обов’язково потрібно познайомитися з Беллою, головною героїнею книжки-картинки Річарда Бьорна «Ця книжка щойно з’їла мого пса!». Річ у тім, що одного дня книжка буквально проковтнула її собаку, а потім і першого помічника, і машину рятувальників, і купу усього іншого. Що робитиме Белла? Як повертатиме своїх друзів? І хто насправді головний герой усієї цієї історії? Дізнаємося на інтерактивному читанні цієї книжки в українському перекладі від Букмолі на фестивалі Book Space – 2019, а після – разом із дітьми створимо свої голодні та «кусючі» книжки на захопливому майстер-класі.

Для дітей віком 3+

Читаємо українською (переклад – Букмоль) за виданням: This book just ate my dog! / Richard Byrne. – Henry Holt and Co., 2014.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація циклу книг Ігоря Родіонова про архітектурне обличчя Дніпра

Учасники: Ігор Родіонов

Презентація циклу книг «Днепропетровские зодчие. Люди-легенды», «Корона над Дніпром», «Секретный архитектор Южмаша», а також книги, яка готується до друку – «Дніпровська набережна». Книга присвячена до 85-річчя заснування дніпровської набережної. В межах презентації відбудеться зустріч з автором та спілкування з аудиторією.

15:00 - 15:30

Додати до календаря
Ветеранська програма

Презентація єдиного простору ветеранської літератури «Ветеранський намет»

15:00 - 18:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Ігротека від магазина настільних ігор "Настолкіно".

15:30 - 17:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Культура і пропаганда: що перемагає в новій українській реальності?

Учасники: Ольга БалашоваДіана КлочкоРостислав Лужецький

Модератор: Валентина Клименко

Після Революції гідності перед Україною постало кілька задач, які раніше не доводилося (чи не виходило) вирішувати. Як вчинити з радянською спадщиною, коли руки й настрої нарешті дійшли до декомунізації? Чи варто митцеві вдаватися до самоцензури в умовах війни? Чи зобов'язане мистецтво висвітлювати війну і воєнних героїчно, чи є зараз в ньому місце для напівтонів і двозначностей, а чи вони поки «не на часі»? Чи може – і чи мусить – українська культура бути конкурентною в двобої з російською пропагандою? Чим, зрештою, є хвиля кіно і літературою на воєнну тематику – природною аутотерапевтичною реакцією суспільства на трагічні події чи пропагандою, народженою під впливом кон'юнктури? На всі ці та інші питання будемо намагатися відповісти в межах цієї дискусії.

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Друга світова війна, Голокост та інші геноциди на сторінках видань Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»

Учасники: Олександр ДавлєтовОлександр КругловІрина ПавленкоВалентин РибалкаМарина СтрільчукДенис Шаталов

Модератор: Єгор Врадій

Презентація нових видань Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» 2019 року. Наукові та науково-популярні видання висвітлюють події Другої світової війни, Голокосту та інших геноцидів на теренах України, і зокрема у Дніпропетровську. Здійснено також спробу осмислити основні напрямки рецепції Голокосту в художній прозі українських письменників другої половини ХХ ст. до сьогодні, які розкривають складні колізії життя і взаємодії людей різних національностей: євреїв, українців, поляків у часи Голокосту.

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація видавничого проекту «Дім Химер»

Учасники: Віктор КрупкаПоліна КулаковаСергій РибницькийВлад СордМаргарита СурженкоКсенія Циганчук

Модератор: Вікторія Гранецька

«Дім Химер» – унікальне «нішеве» видавництво, орієнтоване суто на «темну» літературу та сучасних українських письменників. Під час презентації засновники проекту розкажуть про цей видавничий стартап, познайомлять з авторами, які довірили свої рукописи новоствореному «Дому Химер», а також представлять перші книги, видані 2019 року.

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Перевинайти університет. Вища освіта в епоху безперевного навчання

Учасники: Микола Скиба

Класичний університет – дитя секуляризації розуму. Довгий час він залишався зосередженням найвищих інтелектуальних досягнень, осередком раціональності, розплідником еліти. Однак цифрова турбулентна доба змінює усталені конвенції. Сучасні університети світового класу знаходять своє місце у VUCA-нічному ландшафту, а деякі з них ще й активно творять цей ландшафт. Як їм це вдається? Як їм вдалося перевинайти себе? І чи зможуть це зробити бодай з десяток українських «вишів»? На ці питання в своїй лекції спробує відповісти експерт із питань освіти незалежного аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Микола Скиба.

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Вивчаємо «Родинну абетку» з Мар'яною Савкою

Учасники: Мар'яна Савка

Модератор: Богдан Кулик

Для найменших читачів книг родина – це найперша опора в пізнанні світу. Але чи знають маленькі дослідники, ким доводиться тітка їхньому татові чи хто така прабабуся? Разом із авторкою книги «Родинна абетка» Мар’яною Савкою будемо читати віршики, ділитися цікавими розповідями про свою сім’ю, а також власноруч створимо родинне дерево. Тепла родинна розмова про найрідніших.

16:00 - 19:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Технічні і математичні майстер-класи від студії "2х2"

16:30 - 18:00

Додати до календаря
Нові форми життя

«Бути жінкою» – захопливі пригоди українських супергероїнь. Сеанс настільної гри

Модератор: Ольга Іванова

«Бути жінкою» – це настільна антидискримінаційна гра.

Ця гра – не розважальна, хоча грати в неї весело. Це – інструмент просвіти та навчання учасників основам толерантності та взаємоповаги. Головна ідея – допомогти гравцеві «перевтілитися» в одну з восьми героїнь гри та на власному досвіді відчути всі грані життя сучасної української жінки. Героїні потрапляють у ситуації з реального життя, борються за рівні права і будують своє щастя, долаючи стереотипи та дискримінацію.

Гра розроблена за підтримки Українського Жіночого Фонду.

17:00 - 18:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Європа після Брекзиту: якого Євросоюзу дочекається Україна?

Учасники: Юрій АндруховичДмитро КулебаДевід Патрикаракос

Модератор: Лариса Денисенко

За свій євроінтеграційний вибір Україна п'ять років тому заплатила життями мирних громадян, втраченими територіями і початком війни, що триває досі. Одначе за п'ять років Євросоюз, приєднання до якого мало б стати колись логічним завершенням так важко вибореної Угоди про асоціацію, суттєво змінився. Зокрема, утратив (чи то ніяк не може нарешті остаточно утратити) одного з найважливіших своїх членів – Велику Британію. Що таке Брекзит – ізольована аномалія чи перший симптом процесів розпаду? Чи справді ідея мультиркультуральної Європи зазнала поразки, а чи це лише міф, який різні сили люблять педалювати в маломобільних і погано інформованих суспільствах пострадянського простору? Чи такі страшні виклики міграції, чи, знову-таки, проблема інтеграції мігрантів роздмухується тими, хто наживає на соціальному напруженні політичні дивіденди? Чи популярність правих рухів у Європі – відповідь на все вищеперераховане? І чи така вона велика, щоб непокоїтися? Про євроскептицизм, єврооптимізм та прогнози для України поговоримо з експертами різних галузей.

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Український комікс останніх років: злети, падіння та білі плями

Учасники: Оксана Гудошник

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Майбутні книжки

Майбутні книжки. Читає Мар'яна Савка

Учасники: Мар'яна Савка

Модератор: Вікторія Наріжна

«Майбутні книжки» – спецпрограма фестивалю «Book Space – 2019», в межах якої відомі поети й письменники діляться з аудиторією текстами, які тільки готуються до публікації, а може, поки навіть і не дописані. На цій зустрічі завісу над майбутніми книжками привідкриє Мар'яна Савка.

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Підліткова література, на яку ми заслуговуємо. Літературна премія «Навиворіт»

Формат: Практикум з обговоренням

Журі літературної премії «Навиворіт» пропонує підліткам створити персонажа, чию історію їм хотілося б прочитати; поговорити про те, що має бути в історії, щоб вона їм сподобалася, і разом розробити критерії оцінювання підліткових книг, які стануть основою для голосування підлітків з усієї України у рамках премії «Навиворіт» за 2019 рік.

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Ксенія Циганчук презентує першу книгу із серії поліцейських детективів «Кривавими слідами»

Учасники: Ксенія Циганчук

Модератор: Андрій Кокотюха

Книга заснована на реальних подіях. Додано авторської інтерпретації. Під час написання проводилося чимало консультацій із поліцією.


Молода дівчина несподівано знаходить свого нареченого вбитим. За розслідування береться дотошний слідчий Єгор Скляр та не менш уперта патрульна Власта Коваль. Для Єгора розкрити злочин – справа честі, адже ще жодне вбивство він не лишив нерозв’язаним. Більше того, на новому місці роботи йому потрібно підтвердити свій статус крутого слідчого. Та справа далеко не така проста, як може здатися на перший погляд. Практично всі, хто так чи інакше пов’язаний з убитим італійцем, мають алібі. То хто ж злочинець? Хтось із найближчих друзів та родичів чи все-таки невідомий, який приїхав із самої Італії, аби завершити справи минулого?

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Автограф-сесія Віталія Запеки

Учасники: Віталій Запека

18:00 - 19:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Дівчата в місті: відверті розмови про все

Учасники: Марія БутирінаОлена Рижко

Дівоча тусовка – перевірений видавництвом формат, який цікавий і тинейджерам, і дорослим. У невимушеній обстановці дівчата можуть обговорити актуальні теми – як радісні, так і тривожні. Дорослішання, стосунки, саморозвиток, інтимні досвіди, творчість – усе це теми, про які пишуть підліткові письменники. Тому їхні книги – основа для діалогу, спосіб розпочати довірливу й щиру розмову про те, що не завжди виходить обговорити в колі сім'ї чи школи.

Олена Рижко в своїх книгах фокусується на стосунках людей у добу технологій, тож дівоча тусовка з нею – шанс провести час приємно, корисно й книжково.

18:00 - 19:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Література на перехресті: проект, перформанс, комікс, екранізація

Учасники: Олександр Михед

Література може мати незчисленну кількість інкарнацій та інтерпретацій. Поговоримо про те, як зробити міждисциплінарний проект, де знайти куратора і де водяться перформери, чому може навчити робота над екранізацією за своїм твором і над сценарієм коміксу адаптації класики. І чому так багато українських міждисциплінарних проектів обертаються провалом.

18:00 - 19:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Прогулянки по німецькому Дніпру. З досвіду створення одного путівника

Учасники: Анна ВолодінаМихайло КисловВольфґанґ МьоссінґерВалентин Старостін

Модератор: Олег Репан

Завдяки ініціативі істориків Агенції розвитку Дніпра та Генеральному консульству Федеративної Республіки Німеччина в 2017 році вдалося поширити знання про німецько-українські відносини в нашому місті через видання QR-гіду «Німецький Дніпро».

Ця книжка-путівник – доповнення до QR-гіду, новий інструмент для знайомства з 22 об’єктами культурної спадщини, які мають велике значення для розуміння ролі німців у розвитку міста.

Ми сподіваємось, що цей путівник допоможе привернути увагу до Дніпра, якої він заслуговує як міжнародний економічний та культурний центр. Із кінця ХІХ ст., коли Катеринослав був процвітаючим промисловим містом, з успішними підприємствами з усієї Європи і, зокрема, з Німеччини, багато будівель ще стоять як об’єкти культурної спадщини.

18:00 - 19:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Майстер клас з жестової мови від проекту "Звук тиші"

18:30 - 19:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Децентралізація: як фестивальна культура поширюється в регіони?

Учасники: Юка ГавриловаАнастасія ЄвдокимоваІрина Славінська

Модератор: Вікторія Наріжна

18:30 - 20:00

Додати до календаря
Нові форми життя

«Бути жінкою» – захопливі пригоди українських супергероїнь. Сеанс настільної гри

Модератор: Ольга Іванова

«Бути жінкою» – це настільна антидискримінаційна гра.

Ця гра – не розважальна, хоча грати в неї весело. Це – інструмент просвіти та навчання учасників основам толерантності та взаємоповаги. Головна ідея – допомогти гравцеві «перевтілитися» в одну з восьми героїнь гри та на власному досвіді відчути всі грані життя сучасної української жінки. Героїні потрапляють у ситуації з реального життя, борються за рівні права і будують своє щастя, долаючи стереотипи та дискримінацію.

Гра розроблена за підтримки Українського Жіночого Фонду.

19:00 - 20:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книги Романа Зіненка «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії» в 2 томах

Учасники: Роман Зіненко

Нова книга Романа Зіненка є результатом ретельного дослідження, яке грунтується на спогадах близько сотні бійців і офіцерів, від добровольця до вищого керівництва сектора «Б», учасників Іловайської трагедії. Окрім того, автору довелося переглянути, перевірити й хронологічно розібрати сотні публікацій, відео– і фотоматеріалів, що стосуються боїв під Іловайськом. Результати окремих журналістських досліджень, а також звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України також вміщені на сторінках цієї книжки. Переважна більшість зібраних фактів до сьогодні не була відома українському суспільству. І хоча автор подає найбільш повну і реальну картину бойових дій під Іловайськом, залишається ще дуже багато питань, на які свого часу обов’язково будуть отримані відповіді.

19:00 - 20:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Фемінізм у незалежній України: від алергії до останньої надії

Учасники: Оксана Кісь

У лекції Оксани Кісь буде простежено етапи становлення жіночого активізму в Україні від пізньорадянських матерналістських і традиціоналістських організацій до сучасних анархо-феміністських і радикальних жіночих ініціатив, включно з різними спробами популяризації феміністських ідей та практик. Буде показано специфіку взаємодії жіночих НУО з державними органами. Окрему увагу буде звернуто на роль Міжнародного жіночого дня у піднесенні феміністської свідомості та розвитку солідарності жіночих груп. Буде висвітлено роль феміністських ініціатив на Майдані та проаналізовано роль соціальних мереж як інструменту низового фемактивізму. На конкретних прикладах буде показано зростання феміністської свідомості в середовищі жіночого руху та розширення спектру феміністської дії.

19:00 - 20:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Я – майбутнє. Екологія, політика, економіка для дітей

Учасники: Лариса ДенисенкоГалина ТкачукДмитро Томчук

Модератор: Алла Рибіцька

Поговоримо про те, чому дитині варто розуміти, що таке екологія і як вже зараз ми рятуємо планету, для чого пояснювати основи політики й навіщо розуміти функціонування своєї держави, а також допомогти не боятися грошей і економічних термінів.

19:00 - 20:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Презентація книги Тамари Горіха Зерня "Доця"

Учасники: Тамара Горіха Зерня

19:30 - 21:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Гейміфікація книжок на смартфонах як спосіб залучення покоління Y i Z до читання

Учасники: Божена КорольМарчин Скрабка

Польська компанія «Good Books Consulting» допомагає видавцям, бібліотекарям, авторам та іншим учасникам видавничої та освітньої індустрій покращувати свої результати за рахунок активнішого та ефективнішого використання нових технологій. На фестивалі Book Space фахівці компанії Марчін Скрабка та Божена Король прочитають лекцію про те, як використати мобільну гру на кшталт PokemonGo та її елементи в анімації, читанні, культурі та освіті.

Як використати потенціал ігор на практиці і заразити своєю креативністю молодь? Покоління Y i Z кидає виклик – а ви готові його прийняти?

Лекція буде цікавою для активістів, бібліотекарів, вчителів, видавців, авторів та аніматорів культури.

20:00 - 21:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книги поета Максима Бородіна та художника Сергія Алієва-Ковики «Хто не заховався»

Учасники: Сергій АлієвМаксим БородінОльга Вінниченко

Модератор: Олесь Барліг

Що ви можете сказати, якщо все вже сказано до вас? Поєднання віршів та малюнків під однією стріхою – це знак, що світ належить птахам та хмарам. Поет та художник – дві постаті, які в сучасному місті шукають підтримки від людей та янголів. Міст через прірву, повітряна куля, яка відносить нас до часу – ознака безкінечності, ознака міфу. Якось Будда сказав, що наші вагання важливіші за нашу мету. Шлях долає той, хто ніколи не знає, що його чекає. План всесвіту в імпровізації, як план Чарлі Паркера в душі.

Так і в цій книжці нірвана балансує між уявним та реальним, між хаосом та поезією. «Алілуйя, душа!» – написано на сторінці 456 в правому кутку твого подиху.

20:00 - 21:00

Додати до календаря
Музична програма

Тріо Мар'яничі

Учасники: Мар'яна Савка

21:00 - 22:30

Додати до календаря
Музична програма

DRUMТИАТР

Учасники: Сергій ЛебідьГригорій Семенчук

DRUMТИАТР – це синтез електронної музики, живих інструментів і текстів. Тут і гострі соціальні теми, і безтурботне веселе indie, басовий dub і індустріальний trip-hop у супроводі гітари і того, що дорогою добрі люди подарували.

Проект був започаткований у 2010 році. За традиційними жанровими ознаками DRUMТИАТР балансує на межі різних стилів і жанрів, проте музиканти називають свій стиль DECLAMATION ELECTRO-PUNK, наголошуючи на тому, що DRUMТИАТР – єдина в світі група, яка повністю відмовилася від репетицій, а тому кожен їхній виступ – завжди і гарантовано унікальний.

DRUMТИАТР – це Юрій Іздрик (вокал, синтезатори), Григорій Семенчук (вокал, електроніка, гітара) та Сергій Лебідь (перкусія) 

День другий

22 червня 2019

10:00 - 11:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Подорож у світ дитинства

Учасники: Тетяна Левченко

Ігри, спілкування та творчість разом із нашими чудовими звірятами – слоном Елмером, ведмедиком Медею та лісовими мешканцями з книги «12 місяців, або Все про дивовижу року» !

Слон Елмер живе у стаді звичайнісіньких сірих африканських слонів. Але Елмер не такий, як усі. Він картатий і в клітинку. Одного ранку Елмер прокинувся з думкою про те, що хоче стати сірим, як інші слони. Та чи варто приховувати те, що робить тебе і всіх навколо щасливими?..

Ведмедик Медя – герой серії книг відомого в усьому світі художника-натураліста Ґеррі Флемінґа, якого називають співцем дикої природи. Історії про кумедне ведмежатко Медю зацікавлять маленьких художників та дослідників природи. Крім того, автор дає цінні поради маленьким художникам, як за допомогою простих фігур намалювати власний шедевр!

Лісові мешканці з книги «12 місяців, або Все про дивовижу року» навчать помічати дивовижне у найменших дрібницях щодня, щомісяця, щороку… Авторка книги – відома письменниця Катерина Кулик.

10:00 - 13:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Воркшоп «Як перетворити книгу на гру на кшталт Pokemon Go? Гейміфікація літератури на практиці»

Учасники: Божена КорольМарчин Скрабка

В продовження лекції про гейміфікацію як спосіб залучити аудиторію поколінь Y та Z гості з Польщі проведуть воркшоп, де разом із бажаючими покроково перетворять фрагмент літературного твору на гру. Увага: кількість учасників обмежена! Для участі у воркшопі необхідні ноутбук і смартфон.

10:00 - 11:00

Додати до календаря
Дитяча програма

«Безстрашні сторітайми» з Букмолем. Читаємо книжку Олівера Джефферса «Надзвичайний хлопчик-книгожер»

Для дітей віком 3+

Ми знаємо, що ви любите книжки Олівера Джефферса, тому запрошуємо усіх маленьких книголюбів та книголюбок на інтерактивне читання книжки-картинки «Надзвичайний хлопчик-книгожер» у Букмольному перекладі українською.

Генрі – головний герой книжки – має незвичну пристрасть: він їсть книжки… Збірники оповідань, словники, атласи, книжки з анекдотами, фактами і навіть підручники з математики! Чому він це робить? До яких несподіваних наслідків призведе така дієта? Відповіді на ці та багато інших питань дізнаємося на інтерактивному читанні. А після – на дітей очікує захопливий майстер-клас зі створення справжніх хлопчиків-книгожерів зі звичайнісіньких паперових стаканчиків.

Читаємо українською за виданням: The Incredible Book Eating Boy / Oliver Jeffers. –Harper Collins Children’s Books, 2007.

10:00 - 11:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Бесіда ветерана Олександра Терещенка з дітьми

Учасники: Олександр Терещенко

10:00 - 13:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Ігротека від магазина настільних ігор "Іграріум"

10:30 - 11:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книги Сергія Заболотного «Последний статус»

Учасники: Михайло Коротюк

Презентація тюремної повісті «Последний статус», автором якої, є Сергій Заболотний, який знаходиться на довічному ув'язненні у «Вінницькій установі виконання покарань №1». Книга є переможцем літературного конкурсу талантів 2018 року видавництва «ОВК» серед осіб, які відбувають покарання у виправних установах України. Подія відбуватиметься у формі лекції. «Последний статус» – це статус довічно ув'язненого, це погляд на українську тюремну систему зсередини, очима людини, у якої немає шансів вийти на волю. Книга заснована на реальних подіях, у ній автор пише про свій життєвий шлях, про більше ніж 20 років, проведених в українських тюрмах. Автор розповідає про непросту і трагічну долю злочинців, умови їх утримання, інтереси і спосіб життя. Книга є актуальною і для молоді, і для дорослих.

10:30 - 11:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Зустріч із Вахтангом Кіпіані. Презентація книжки «Справа Стуса»

Учасники: Вахтанг Кіпіані

Модератор: Ігор Зарудко

Поет і Громадянин Василь Стус (1938–1985) не зміг побувати на презентації жодної зі своїх книжок. Бо в Україні його не друкували – збірки віршів ходили по руках у самвидавному вигляді, а публікували їх лише за кордоном. Участь у русі незгідних з русифікаторською й антиукраїнською політикою, активна правозахисна позиція двічі приводили Стуса на лаву підсудних – за статтею «Антирадянська агітація і пропаганда». У цій книжці зібрано документи з шеститомної кримінальної справи, яка зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві (нині – Галузевий державний архів СБУ). Як і за що було заарештовано поета? Хто під час процесу намагався врятувати Василя Стуса, а хто зробив усе, щоб він назавжди зник за ґратами політичної зони на Уралі? До матеріалів 1980 року ми додали кілька публікацій, з яких читачі дізнаються про маловідомі факти життя, ув’язнення та загибелі одного з найбільш визначних не тільки українських, а і європейських поетів ХХ століття.

• Суд і роль адвоката Медведчука

• Останні роки життя в таборі особливого режиму

• Нобелівська премія: чи мав поет шанс її здобути?

• Смерть Василя Стуса: хворе серце, убивство чи самогубство?

10:30 - 11:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Передпрезентація книжки «Мудрість передвічна. Афоризми давніх українських мислителів ХІ – поч. ХІХ ст.»

Учасники: Володимир Ярошенко

Під час заходу буде представлений проект видання найповнішої збірки авторських афоризмів українських філософів, поетів, письменників, мислителів, зібраних, перекладених та фахово опрацьованих видатним письменником, істориком, лауреатом Шевченківської премії Валерієм Шевчуком.

11:00 - 12:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Свій серед чужих – чужий серед своїх. Презентація фантастичного роману Світлани Тараторіної «ЛАЗАРУС»

Учасники: Олена ОдинокаСвітлана Тараторіна

Модератор: Сергій Легеза

Презентація роману-переможця літературного конкурсу від «КМ-Букс», роману-лауреата престижного книжкового рейтингу «ЛітАкцент року» – «Лазарус» Світлани Тараторіної – переможниці конкурсів фантастичних оповідань від літературного об'єднання «Зоряна фортеця» і макабричних оповідань від журналу «Стос». Роман вийшов восени 2018 року і вже отримав велику кількість позитивних відгуків та рецензій!

Анотація до роману «Лазарус»: 1913 рік. У Києві вільно сусідять люди й нечисть – упирі, чорти, перевертні, лісовики, польовики й водяники. Століттями підтримується відносний лад. Люди керують Імперією, нечисть чекає на повернення свого легендарного царя – Змія. Але одного дня все змінюється. В очереті біля Труханового острова, де здавна мешкають людиноподібні, знаходять приймака водяників з розпоротим животом. Доктор-змієголовець непохитний: загиблий – людина. Щоб розкрити таємницю і завадити новій війні між людьми й нечистю, залучають досвідченого слідчого Олександра Петровича Тюрина, який опинився у Києві проїздом. Але чи зможе він побороти власних демонів і побачити те, у що довгі роки відмовлявся вірити?..

11:00 - 12:00

Додати до календаря
Видавнича програма

УПА: жіночий погляд. Мемуари підпільниці Марії Савчин

Модератор: Ольга Погинайко

Презентація книжки спогадів підпільниці ОУН-УПА Марії Савчин «Тисяча доріг». Попри карколомну історію життя головних героїв, «Тисяча доріг» – це передусім книжка про людей, які стрічалися на шляхах авторки. На передній план у ній виходить не хронологія подій, а люди з їхніми переконаннями і сумнівами, їхньою вірою і їхніми переживаннями. Про кожного – чи про близького побратима або посестру, чи про принагідних «співмешканців» криївок, чи про «мирних жителів», які ризикували власним життям і життям рідних, утримуючи на обійсті бункер чи просто допомагаючи, чим могли, – про всіх Марія Савчин згадує з вдячністю, малює їхні портрети, по можливості висвітлює походження.

Важлива для спогадів тема – жінки в УПА. Яку роль сповнювали? Яким був їхній соціальний статус у цьому здебільшого чоловічому товаристві? Чи закохувалися? Чи одружувалися й народжували, і як давали собі з тим раду в умовах підпілля? На всі ці питання авторка де побіжно, а де прямо відповідає, часто додаючи кумедні історії з побуту, або й доволі відчутну феміністичну ноту.

Із «Тисячі доріг» читач дізнається ще цілий пласт інформації про українське підпілля. Яким був адміністративний поділ терену і як він змінювався відповідно до обставин, як здійснювалося керівництво, як працювала підпільна пошта в умовах, коли користуватися залізницею чи й просто дорогою було вкрай небезпечно? Як дізнавалися новини? Як при цьому могла діяти ціла підпільна книговидавнича галузь, що продукувала не тільки листівки, але й брошури, кілька періодичних видань, і навіть окремі книжки?

Спогади Марії Савчин – це не просто набір повстанських віньєток і замальовок з життя підпілля. Це також дуже потужна рефлексія боротьби. Авторка раз-по-раз зупиняється на засадничих питаннях: хто такі її герої, у що вони вірили, яку мали мету, чому продовжували боротьбу в ситуації, коли наперед зрозумілою була її безперспективність?

11:00 - 11:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Підлітковий булінг: право на помсту

Учасники: Юлія Чернієнко

Інтерактивна презентація підіткової книжки «Помста», в якій авторка підіймає актуальну нині проблему булінгу серед тинейджерів, а також розмірковує про право жертви на помсту. Завдяки діалогу з аудиторією й кільком тренінговим вправам, письменниця обговорить із аудиторією булінг як проблему (як активну дію чи спостереження), поміркує з ними над тим, як його уникнути. І, звісно, розповість про підліткову літературу про булінг як один із дієвих способів спілкування на цю тему між дорослими й підлітками.

11:00 - 12:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Автограф-сесія Андрія Кириченка

Учасники: Андрій Кириченко

11:30 - 12:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Подорож світом із паном Туканом

Учасники: Юлія КузнецоваКатерина Перконос

Презентація книжкової серії «Листи від пана Тукана». Інтерактивна розповідь про Францію та Грузію, яким присвячені перші дві книжки серії. Вікторина про різні країни світу з призами для найактивніших учасників. Майстер-клас зі створення об'ємних аплікацій, як у книжці.

11:30 - 13:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Нове життя старих святинь: український культурний канон і його переосмислення

Учасники: Ольга БалашоваОлександр РойтбурдІлля Стронґовський

Модератор: Валентина Клименко

Після революції гідності в українському суспільстві запустилися два, здавалося би, взаємовиключних процеси: тенденція до перегляду цінностей і руху вперед і загострення консервативних, традиціоналістських настроїв. Само собою, учасники цих процесів регулярно входять у конфлікт, і культура та мистецтво залишаються одним із постійних фронтів протистояння, зокрема тому, що спроби переосмислення культурного канони прихильниками консервативних цінностей сприймаються як святотатство і глум. Чи загрожують запеклі прибічники «традиційного іконостасу» переосмисленню і популяризації авторів українського літературного канону, а чи вони існують в паралельних світах із тими, хто буде носити футболки з «квантовим Шевченком»? Чи може війна слугувати виправданням насильницьким нападам на «непатріотичне» мистецтво, і чи переосмислення та креативне опрацювання канону справді загрожує патріотичній моралі? І головне: чи наявна тенденція до «розбронзовіння» українського культурного канону в державній політиці? Чи це, як і всі роки незалежності, залишається справою вузького кола бунтарів і бутарок від мистецтва і культури?

11:30 - 12:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Презентація коміксу "Чарівний шкільний автобус"

Надзвичайно популярна американська серія книжок-коміксів "Чарівний шкільний автобус", перекладена багатьма мовами світу, цікаві і дотепні історії про фантастичні екскурсії американських школярів, що розкривають читачам чимало цікавих фактів з природознавства.

З книжки "Чарівний шкільний автобус. На водогінній станції" читачі дізнаються багато цікавого про воду, її колообіг в природі, а також як працює система водопроводу, побувають в хмарі, в краплі води і… в трубі!

Друга книжка, "Чарівний шкільний автобус. У вулику" познайомить малечу з комахами, які вони мають ознаки, побувають на квітці, у вулику, познайомляться з життям його дз-з-з-з-вінких мешканців.


Видання книжок серії здійснено за підтримки Посольства США в Україні

12:00 - 13:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Переосмислення готичної прози Едґара По у творах сучасних українських авторів

Учасники: Володимир КовальСергій РибницькийСвітлана Тараторіна

Модератор: Вікторія Гранецька

2018 року відбувся перший та наразі єдиний в Україні конкурс макабричних оповідань, присвячений творчості Едґара А. По. На конкурс надійшло понад 100 робіт від сучасних українських авторів. У травні 2019-го виходить друком збірка творів переможців конкурсу «Вбивство на вулиці…» (видавництво «Дім Химер»). Конкурс і видання книги посприяли популяризації й сучасному переосмисленню готики Едґара По, розвитку «темних» жанрів у нашій літературі та відкрили нові письменницькі імена в українській химерній прозі. Дискусія має на меті підвести підсумки даного проекту, обговорити сильні та слабкі сторони обраного жанру загалом і конкурсних творів зокрема, окреслити перспективи розвитку химерної/готичної прози в українській літературі на кілька найближчих років.

12:00 - 13:00

Додати до календаря
Майбутні книжки

Майбутні книжки. Читає Оксана Луцишина

Учасники: Оксана Луцишина

Модератор: Вікторія Наріжна

«Майбутні книжки» – спецпрограма фестивалю «Book Space – 2019», в межах якої відомі поети й письменники діляться з аудиторією текстами, які тільки готуються до публікації, а може, поки навіть і не дописані. На цій зустрічі завісу над майбутніми книжками привідкриє Оксана Луцишина.

12:00 - 14:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Презентація ветеранських книжок видавництва "ДІПА"

12:30 - 13:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Дитяче мистецтво проти стереотипів: 10 уроків від студії Aza Nizi Maza

Учасники: Микола Коломієць

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Нова пам'ять: Музей Революції Гідності та його книги

Учасники: Оксана КовальоваІгор ПошивайлоОльга СавенокОльга СалоСвітлана ТерейковськаОлена Чебанюк

Модератор: Катерина Зайцева

Презентація двох видань: «Небесна Сотня. Життєписи. Книга 1» Світлани Терейковської та «Майдан. Пряма мова» (книга перша із циклу «Усні історії Майдану»).

Світлана Терейковська, педагог, волонтерка, активна учасниця Революції Гідності, представляє першу книгу із запланованої трилогії. У нарисах-життєписах – яскраві долі 35 побратимів і посестер, активістів Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії та процвітання суверенної соборної європейської України. Маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення рідних, близьких, земляків, майстерність оповідачки творять живе епічне полотно новітньої української героїки.

У книзі «Майдан. Пряма мова» подано тексти інтерв’ю від безпосередніх учасників і свідків подій Революції Гідності в Україні (2013-2014). Події Майдану – драматичний період новітньої історії України – представлені у спогадах і рефлексіях нараторів тими епізодами пережитого на Майдані, які вони особисто вважають важливими, які їх найбільш вразили та запам’яталися. Інтерв’ю подано зі збереженням мовних і стилістичних особливостей оповідей, із мінімальними редакторськими правками, необхідними для прочитання усних оповідей про важливу історичну подію в житті України. Усноісторичні розповіді є важливим документом, який розкриває способи збереження інформації про історичні події в індивідуальній та колективній пам’яті народу, особливості вербалізації спогадів про пережите й методи формування «я-документу».

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книги Дмитра Гельфера «Серые будни богов»

Учасники: Дмитро Гельфер

Книга «Сірі будні богів» – перша книга дилогії «Синтетичні світи» Дмитра Гельфера. Презентація буде відбуватися у форматі спілкування модератора з автором, та автора з читачами.

Синтетичні світи – вигадка вчених недалекого майбутнього. Якщо вже досліди над тваринами забороняють, то досліди над людьми і поготів не в пошані. Декому спало на думку створити віртуальних «мишок» і досліджувати їх. Що ж: світи повноцінні, їх населення живе своїм життя, навіть не здогадуючись про свою ілюзорність. А от дехто з тих самих вчених виконує функції богів. Ось така професія. Стандартний функціонал, стандартні умови оплати праці. Про які такі пригоди взагалі йде мова?

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Презентація артбуку «Перехресні вогні»

Учасники: Юлія МаксимейкоНаталія Маринчак

Паперова книжка – не завжди означає традиційна форма. Поетки Наталія Маринчак та Юлія Максимейко створили оригінальний артбук «Перехресні вогні», анітрохи не схожий на інші книжки. На зустрічі авторки розкажуть про концепцію артбуку, поділяться історією створення, повною боротьби з численними перепонами, та почитають вірші з книги.

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація мемуарів Василя Овсієнка «Життя як покута»

Учасники: Вахтанг Кіпіані

До книжки увійшли спогади автора – дисидента, радянського політв’язня, історика правозахисного руху – про родину, дитинство, власне становлення і життєві «університети». Також видання містить відгуки про Василя Овсієнка його побратимів, друзів, колег, знайомих. Спогади автора відрізняє максимальна чесність та навіть нещадність щодо самого себе, але водночас вони просякнуті теплотою та любов’ю до людей, з якими доля зводила його на волі та під час табірних випробувань. Книжку представить відомий журналіст, історик Вахтанг Кіпіані.

13:30 - 14:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Інтерактивна вистава «Ґруффало»

Учасники: Лара Бобровнікова

Читання та створення лялькового театру до двадцятирічного ювілею «Ґруффала». Майстер-клас по створенню ляльок до казки «Ґруффало» та проведення вистави, в якій будуть брати участь самі діти. Історія про Ґруффало – найпопулярніша казка про чудовисько у всьому світі вже протягом 20 років.

13:30 - 14:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Історії про життя сміття

Учасники: Галина Ткачук

Модератор: Богдан Кулик

Екосвідомість не можна вивчити, як урок у школі, та забути після контрольної. Екосвідомість – це стиль життя. Презентація «Книжки про сміття» Галини Ткачук у формі гри пояснить напрочуд важливі речі: чому необхідно прибирати після себе не лише вдома, а й на вулиці; що таке екопосуд; для чого потрібне сортування, прибирання випадкових звалищ й компостні ями. Адже це реальні речі, які може робити кожен із нас сьогодні, щоб врятувати наше завтра.

14:00 - 15:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Нові форми війни: соцмережі, великі дані та загроза демократії

Учасники: Дмитро КулебаДевід Патрикаракос

Модератор: Юрій Макаров

Соцмережі, блогосфера, таргетована реклама – нові технології змінюють не тільки наше мирне життя, а й те, як людство веде війну. Про нові, гібридні форми війни поговорять британський журналіст Девід Патрикаракос і український дипломат Дмитро Кулеба – обоє автори нещодавно виданих книг на цю тему.

Девід Патрикаракос у своїй книзі «Війна в 140 символах: як соціальні медіа змінюють військовий конфлікт XXI століття» використовує багато прикладів із україно-російської війни, яка все ще триває. Автор знає про неї багато і як воєнний журналіст бачив її на власні очі з обох сторін фронту.

Дмитро Кулеба, автор книги «Війна за реальність. Як перемагати в світі фейків, правд і спільнот», також переконаний, що війна віртуальна, війна з багатьма фронтами, супроводжує війни реальні. Він пропонує рецепти, як опиратися інформаційній агресії.

Ця подія стане як презентацією двох взаємодоповнюючих книг, так і змістовною бесідою про те, чим стає війна в ХХІ столітті.

14:00 - 15:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Бізнес-розмова «Уроки українського бізнесу» з нагоди виходу книжки Дмитра Томчука «Тут клює. Відверті історії українського бізнесмена»

Учасники: Дмитро Томчук

Модератор: Антон Мартинов

Розмова модератора з автором книжки «Тут клює. Відверті історії українського бізнесмена» дніпровським підприємцем Дмитром Томчуком про те, чим унікальна історія українського бізнесу, які практичні уроки дає український бізнес, чи відрізняються ці уроки від класичних бізнес-кейсів і якими рисами має володіти підприємець.

14:00 - 15:00

Додати до календаря
Майбутні книжки

Майбутні книжки. Читає Ірина Славінська

Учасники: Ірина Славінська

Модератор: Алла Рибіцька

«Майбутні книжки» – спецпрограма фестивалю «Book Space – 2019», в межах якої відомі поети й письменники діляться з аудиторією текстами, які тільки готуються до публікації, а може, поки навіть і не дописані. На цій зустрічі завісу над майбутніми книжками привідкриє Ірина Славінська.

14:00 - 14:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Англійська читанка «Вчимо кольори з кроликом Бреді»

Агов, є тут хтось? Сюди спішить кролик Бреді! Він допомогає діткам вчити англійску. Скажемо «Ні!» нудним заняттям, бо на нас вже чекають веселі історії та захопливі розваги!

Видавництво Сова презентує серію книжечок «Brady The Bunny». На читанці дітки вивчать назви кольорів і допоможуть Бреді розфарбувати веселку.

14:00 - 15:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Як продавати книжки в найближчому майбутньому? Лекція від найбільшого ретейлера Yakaboo.ua

Учасники: Катерина Аврамчук

14:00 - 17:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Ігротека від магазина настільних ігор "Іграріум"

14:30 - 15:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Сучасне підліткове фентезі: розкриваємо таємниці

Учасники: Сергій ЛегезаЄвгеній Лір

Модератор: Тетяна Левченко

Розмова про серію підліткового фентізі українських та закордонних авторів – «Час фентезі». Цьогоріч вона поповнилася новинками світових бестселерів та сучасних українських авторів. Серед них книги Рафала Косіка, Деріка Ленді, П'єрдоменіко Баккаларіо, Патріка Несса, Анни Каньтох, Наталії Матолінець та Володимира Арєнєва.

14:30 - 15:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Майстерка для дітей від ілюстраторки Ґрасі Олійко

Учасники: Ґрася Олійко

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Міф Дніпра-Катеринослава. За книжкою Братів Капранових «Справа Сивого»

Учасники: Брати Капранови

Зустріч з авторами книжки «Справа Сивого» Братами Капрановими, темою якої буде створення сучасного образу Дніпра-Катеринослава через образи видатних катеринославців – Яворницького, Поля, Шнеєрсона, Блаватську, Патрожинського, Сокіл-Рудницьку, Кащенка та інших.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Мельничук і Джойс у мережі: веб-ресурс як форма існування літератури

Учасники: Василь Карп'юкРоман Малиновський

Модератор: Олександр Михед

Презентація двох цікавих кейсів використання веб-ресурсу як форми існування книги: віртуального музею Тараса Мельничука та інтерактивного он-лайн видання «Джакомо» Джеймса Джойса. Поговоримо з авторами цих проектів Василем Карп'юком та Романом Малиновським про їхні проекти, про те, що саме їм дає інтернет, чому вони зробили свої видання мультимедійними і чим така форма подачі літератури виграє в звичайної книги.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Лекція «Пиши сильно: практичні вправи, поради, теорія»

Учасники: Дмитро Стретович

На лекції слухачі дізнаються про головні літературні прийоми та практичні лайфхаки, які використовують у своїй творчості професійні письменники. Лекція буде побудована на контенті книжок видавництва Pabulum: «Пиши сильно», «Як писали класики», «В очікуванні копірайтера», «Всі крапки над «Історією», «Як будується оповідання».

Про лектора:

Дмитро Стретович – співзасновник і координатор LITOSVITA – центру літературної освіти, який за 6 років діяльності реалізував більше 100 освітніх програм з письменницької майстерності.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Автограф-сесія Юрія Руденка

Учасники: Юрій Руденко

15:30 - 16:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Дискусія про почуття і щастя (за мотивами книжок Оскара Бреніф'є)

Учасники: Юлія КузнецоваКатерина Перконос

Обговорення запитань із книжок французького філософа-практика Оскара Бреніф'є «Що таке почуття?» і «Що таке щастя?». Захід буде цікавий для дітей 8–12 років та їхніх батьків.

15:30 - 17:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Жіночий голос в історії як нова форма життя

Учасники: Лариса ДенисенкоОксана ЛуцишинаЛілія Омельяненко

Модератор: Ірина Славінська

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Чи можливо підкорити Amazon, пишучи в Україні? Випадок безстрашного селф-паблішингу

Учасники: Дмитро Бондаренко

Модератор: Вікторія Наріжна

В квітні 2010 року звичайна американська дівчина Аманда Гокінг вирішила самостійно опублікувати на Amazon один зі своїх написаних у стіл «вампірських» романів, щоб зібрати кілька сотень доларів на поїздку до іншого штату. В березні 2011 року Аманда вже продала більше мільйона примірників дев'яти своїх книг і заробила на цьому два мільйони доларів. Це був перший випадок такого карколомного успіху на ринку селфпаблішингу, який запустив хвилю «золотої лихоманки». Умови в галузі давно змінилися, але і сьогодні сотні тисяч авторів починають будувати свої письменницькі кар'єри на самвидавчих платформах, сподіваючись упіймати бога бестселерів за бороду.

У Аманди була очевидна перевага перед українськими авторами – вона писала рідною їй англійською, тож перед нею був відкритий дуже широкий сегмет міжнародного ринку. Чи є в українських письменників бодай найменший шанс отримати відомість за кордоном через селфпаблішинг? До яких саме кроків має вдатися український автор, бажаючи самостійно опублікувати на Amazon англомовний переклад своєї книги? Чи можна сподіватися, що такий проект стане джерелом заробітку? На ці та інші питання пошукаємо відповіді в розмові з дніпровським письменником Дмитром Бондаренком, який ризикнув спробувати – і дещо в нього таки вийшло.

16:00 - 17:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Оксана Забужко презентує «У карнавалі історії» Леоніда Плюща

Учасники: Оксана Забужко

Презентація-лекція Оксани Забужко про літературознавця, правозахисника, дисидента Леоніда Плюща, книгу його мемуарів «У карнавалі історії», де йдеться зокрема про перебування дисидента в Дніпропетровській психтюрмі у 1973-1976 роках. У 2018 році видавництво «Комора» перевидало твори Леоніда Плюща у спробі повернути постать інтелектуала із забуття.

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Майбутні книжки

Майбутні книжки. Читає Світлана Поваляєва

Учасники: Світлана Поваляєва

Модератор: Алла Рибіцька

«Майбутні книжки» – спецпрограма фестивалю «Book Space – 2019», в межах якої відомі поети й письменники діляться з аудиторією текстами, які тільки готуються до публікації, а може, поки навіть і не дописані. На цій зустрічі завісу над майбутніми книжками привідкриє Світлана Поваляєва.

16:00 - 17:30

Додати до календаря
Нові форми життя

«Бути жінкою» – захопливі пригоди українських супергероїнь. Сеанс настільної гри

Модератор: Ольга Іванова

«Бути жінкою» – це настільна антидискримінаційна гра.

Ця гра – не розважальна, хоча грати в неї весело. Це – інструмент просвіти та навчання учасників основам толерантності та взаємоповаги. Головна ідея – допомогти гравцеві «перевтілитися» в одну з восьми героїнь гри та на власному досвіді відчути всі грані життя сучасної української жінки. Героїні потрапляють у ситуації з реального життя, борються за рівні права і будують своє щастя, долаючи стереотипи та дискримінацію.

Гра розроблена за підтримки Українського Жіночого Фонду.

16:00 - 19:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Технічні і математичні майстер-класи від студії "2х2"

16:30 - 17:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Ілюстрація: по той бік дитячої книжки. Розмова з ілюстраторкою Ґрасею Олійко

Учасники: Ґрася Олійко

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Майбутні книжки

Майбутні книжки. Читає Юрій Андрухович

Учасники: Юрій Андрухович

Модератор: Алла Рибіцька

«Майбутні книжки» – спецпрограма фестивалю «Book Space – 2019», в межах якої відомі поети й письменники діляться з аудиторією текстами, які тільки готуються до публікації, а може, поки навіть і не дописані. На цій зустрічі завісу над майбутніми книжками привідкриє Юрій Андрухович.

17:00 - 17:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книги «Визволення тварин»

Учасники: Ірина ОсадчукОлександр Тодорчук

Модератор: Дмитро Стретович

Це презентація українського перекладу книги всесвітньо відомого філософа Пітера Сінґера «Визволення тварин», яка з моменту першої публікації в 1975 році відкрила очі мільйонам людей на страждання тварин і необхідність боротьби за їхні права. Українською книжка вийшла в квітні 2019 р.

Автор розкриває страшні реалії сьогоднішніх «фермерських господарств» і процедур тестування продукції на тваринах, пропонуючи натомість здорові, гуманні альтернативи. Вони важливі, оскільки «видова дискримінація» стосовно тварин на сьогодні – це не лише глибоко екологічне і соціальне, але й моральне питання.

Книга надихнула всесвітній рух на ліквідацію значної частини жорстоких та непотрібних лабораторних експериментів, які проводилися над тваринами у минулі десятиліття, та розпочала революцію гуманності, що триває і нині. Вперше перекладена українською мовою, книга дуже вчасна і актуальна з огляду на зміни, які зараз переживає наше суспільство.

17:00 - 18:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Справа молодих: підлітковий бум у громадському активізмі

Учасники: Єгор КапустинськийАнастасія КучерукТетяна ПилипецьГліб Стрижко

Модератор: Вікторія Наріжна

Минулий рік дав нам кілька вибухових активістських рухів, двигуном яких була молодь шкільного віку. Акції за посилення контролю за зброєю охопили Сполучені Штати Америки після стрілянини в Паркленді, й ініціаторами, спікерами та ідеологами цього руху були учні постраждалої школи. Ґрета Тунберґ, радикальна і суперечлива еко-активістка, здійняла хвилю масових акцій, в яких взяли участь школярі по всій Європі, збуривши гострі дискусії в суспільстві. Чи ця тенденція захопила вже й Україну? Чи багато українських тинейджерів займають активну позицію в соціумі? Що керує тими, хто займає? Як до їхнього активізму ставляться однолітки та дорослі? Про це будемо говорити з юними активістами і з людьми, які працюють з підлітками.

17:00 - 19:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Зустріч ветеранів, дискусія

17:30 - 18:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Щоб майбутнє минулим ставало. Презентація нової книги поета Олександра Ратнера

Учасники: Ольга ВінниченкоОлександр Ратнер

Модератор: Борис Херсонський

До нової книги поета увійшли кращі його вірші з написаних у 2018 році. Вони, по суті, є поетичним щоденником помислів і рухів автора. Слухачів чекають авторські читання та діалог про те, як щоденно народжуються вірші, й творчість перетворюється у жіття.

17:30 - 18:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація перекладацького проекту «Класична та сучасна європейська література в Україні»

Учасники: Ксенія КалинаТарас ЛучукАндрій ПавлишинСвітлана Тараторіна

Модератор: Богдан Пастух

Львівське Видавництво «Астролябія» спільно з Українським Бюро «Креативна Європа» на презентації проекту «Класична та сучасна Європейська література в Україні» розкажуть про важливу функцію якісного художнього перекладу для розвитку культури, про специфіку роботи над складними та цікавими текстами. Йтиметься також про реалізацію цього проекту, про ті книжки, котрі вже побачив читач, які розширюють горизонти нашої літератури.

17:30 - 18:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Учительський лайфхак: як перетворити вивчення літератури на захопливу пригоду (майстерка для батьків та викладачів)

Учасники: Анастасія Євдокимова

Анастасія Євдокимова – учителька української мови та літератури Новопечерської школи, кураторка освітньої програми «Startup» на «Гоголь-fest» та координаторка поетичної сцени Книжкового Арсеналу. 

Чи так страшна українська класична література, як про неї розповідають старі підручники? Чи все ж можливо перетворити її вивчення у захопливу пригоду? Анастасія Євдокимова розкаже про свій викладацький досвід, «нову школу» та поділиться практичними порадами.

17:30 - 18:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Як розшколити математику. Бесіда про математичні гуртки.

Учасники: Ірина ЄгорченкоНадія Лінивенко

Основна проблема з математикою в молодших класах - це виховання в школі страху математики, нудність занять, дуже різний темп сприйняття матеріалу різними дітьми, концентрація на стандартних алгоритмах виконання завдань з покараннями за відхилення від заданого алгоритму. 5-6 клас - вік, коли переважна більшість дітей припиняє взагалі вчити математику. 

Що робити для профілактики або якщо ви вже усвідомлюєте цю проблему, будуть говорити ентузіасти розвитку математичних гуртків, вони ж люди, закохані в математику.

18:00 - 19:30

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Фантастичні комікси та коміксова фантастика

Учасники: Нікіта ГубськийМарія ЛанцутаЯрослав Мішенов

Модератор: Денис Скоробатюк

Видавництво коміксів «Vovkulaka» пропонує аудиторії дискусію про роль фантастики в сучасному коміксі. Яка вага цього жанру в коміксовій культурі США, Європи та власне України? Як розвивається фантастичний комікс у нас, хто є вже відомими українськими авторами? Як вони зображуть майбутнє і які проблеми висвітлюють крізь фантастичну призму? І головне – чому це надважливо в сучасному візуальному світі?

18:00 - 19:30

Додати до календаря
Нові форми життя

«Бути жінкою» – захопливі пригоди українських супергероїнь. Сеанс настільної гри

Модератор: Ольга Іванова

«Бути жінкою» – це настільна антидискримінаційна гра.

Ця гра – не розважальна, хоча грати в неї весело. Це – інструмент просвіти та навчання учасників основам толерантності та взаємоповаги. Головна ідея – допомогти гравцеві «перевтілитися» в одну з восьми героїнь гри та на власному досвіді відчути всі грані життя сучасної української жінки. Героїні потрапляють у ситуації з реального життя, борються за рівні права і будують своє щастя, долаючи стереотипи та дискримінацію.

Гра розроблена за підтримки Українського Жіночого Фонду.

18:30 - 20:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Зустріч Андрія Куркова із читачами

Учасники: Андрій Курков

Андрій Курков поговорить з читачами про свої останні книги «Сірі бджоли» та «Шенгенська історія».

Андрій розкаже історію написання книги «Шенгенська історія» та розповість, про що саме йдеться у «Сірих бджолах».

У селі Мала Староградівка, яке знаходиться в так званій сірій зоні, залишилися жити лише двоє – пенсіонер сорока дев'яти років Сергій Сергійович і його колишній однокласник Пашка. І вони, маючи абсолютно протилежні погляди на життя, змушені миритися, хоча до одного заходять в гості українські військові, а до іншого – сепаратисти. Головна турбота Сергійовича: як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл – всі шість вуликів.

18:30 - 19:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книжки Тетяни Трофименко «#Окололітературне. Усе, що необхідно знати про сучасну українську літературу»

Учасники: Світлана СклярТетяна Трофименко

Модератор: Ігор Зарудко

Літературознавство – не це нудно, це весело, цікаво й навіть небезпечно. Літературна критика має бути жива і жвава, не оглядатися на персоналії, не виважувати можливих наслідків, не вплутуватися в складну систему дружби з усіма гравцями літпроцесу й ділових стосунків із видавництвами. Це коли говориш про свої враження від тексту як-вони-є. Тому ґонзо-критикиця, вона ж улюблена критикеса Тетяна Трофименко презентує справжній путівник у світ такого дивного сучукрліту. Це не збірка рецензій на різні видання за певний період часу в традиційному розумінні, це анатомічний атлас сучукрліту, реальний зріз сучукрліту останніх десяти років з основними гравцями, їхніми творами, реакцією читачів та критиків, та – що важливо – візуалізованими важливими літературознавчими поняттями. Тож перед вами не лише захопливе, сповнене тролінгу чтиво, а й доволі пізнавальне й інформативне видання.

18:30 - 20:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Нові пригоди художніх музеїв: як вижити в світі гаджетів та екранів

Учасники: Ольга Балашова

У світі гаджетів та інернету музейному мистецтву важко конкурувати за увагу аудиторії та вигравати в цьому змаганні. Водночас, сучасні технології допомагають говорити про важливе, і в царині мистецтва також. Ольга Балашова, мистецтвознавиця та заступниця генеральної директорки Національного художнього музею України з питань розвитку, поділиться своїми думками та прикладами з практики, як музейне мистецтво може адаптуватися до нових умов.

19:30 - 21:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація одразу двох книжок Яна Валєтова: «Левый берег Стикса», «Остаться в живых. Прицельная дальность»

Учасники: Ян Валєтов

Розмова автора з читачами про книжки «Левый берег Стикса», «Остаться в живых. Прицельная дальность».

Гостросюжетна повість «Прицільна дальність», що розповідає про замах на жінку – прем'єр-міністра України, була закінчена автором у серпні 2005 року, напередодні тих подій, які розігралися на політичній арені місяцем пізніше.

«Лівий берег Стіксу»: 1997 рік, рік напередодні 2-х виборів Президента України. Сім'я одного з великих українських банкірів, Костянтина Краснова, захоплена керівником його власної служби безпеки в заміському будинку. За звільнення дружини і дітей від Краснова вимагають перекладу великої суми на рахунок трастової компанії в одній із офшорних зон.

19:30 - 21:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Для чого людям історії. Лекція Марка Лівіна

Учасники: Марк Лівін

20:00 - 21:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Комп'ютерна гра як історія: від маджонгу до Heavy Rain

Учасники: Наталія Шевченко

Модератор: Вікторія Наріжна

20:00 - 21:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Презентація книги Віталія Запеки "Цуцик"

Учасники: Віталій Запека

20:00 - 21:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Децентралізація очима «Громадського телебачення Дніпро»

Учасники: Вікторія БудзинськаЮлія Трофімова

Модератор: Алла Рибіцька

Протягом року команда «Громадського телебачення Дніпро» працювала над проектом «Віртуальна школа громад». За цей час вони побачили багато кейсів того, як децентралізація впливає на життя об’єднаних територіальних громад. Найцікавішими з них вони поділяться на презентації проекту.

21:00 - 22:30

Додати до календаря
Музична програма

Жадан і Собаки

Учасники: Сергій Жадан

День третій

23 червня 2019

10:00 - 11:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Знайомство з Тигриком-оригамі

Учасники: Оксана ЛущевськаКатерина Перконос

Презентація віршованої книжки Оксани Лущевської «Тигрик-оригамі» з майстер-класом, на якому діти зможуть скласти собі на пам'ять мордочку Тигрика. Будемо голосно рикати, не боятися злого Тигрика та рятувати його з халепи. Навчимося складти оригамі за простою схемою, з якою впораються навіть малюки.

10:00 - 10:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книг Кіри Дегліної

Учасники: Кіра Дегліна

Модератор: Дмитро Деглін

Авторський майстер-клас, що включає презентацію двох книг: «Добро пожаловать в счастье» та «Психологический Навигатор» у жанрі практичної психології. Обидві книги є практичними інструментами особистого розвитку. Виконуючи рекомендації, що викладені в легкій формі, читачі зможуть створити щасливі звички, покращити своє здоров'я, підвищити самооцінку та укріпити самоцінність, розвинути емоційний інтелект, підвищити енергетику, сформувати психологію процвітання, трансформувати заздрість і лінощі, розвинути конструктивне та творче мислення, наблизити до життя свої найсміливіші мрії.

10:00 - 11:00

Додати до календаря
Видавнича програма

«Різанина». Новий український роман-антиутопія

Учасники: Ольга ВінниченкоВалентин Поспєлов

Модератор: Ольга Владимирова

«Різанина» – фантастичний роман-антиутопія з елементами трилера, написаний у новій українській літературній традиції. Сучасний погляд на минуле, майбутнє і сьогодення.

Автор, Валентин Поспєлов, досліджує внутрішній світ людини у контексті загальнолюдського та загальноєвропейського занепаду у другій половині XXI сторіччя.

10:00 - 11:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Інклюзивна руханка

У всіх людей є якісь надзвичайні вміння, наприклад, гарний голос, надзвичайна швидкість на роликах чи велосипеді чи вміння порозумітися з собаками. У тих самих людей є певні обмеження, наприклад, хтось замалий, хтось не вміє читати, хтось погано бачить, а хтось не може їсти арахіс. 

Ми пропонуємо спробувати уявити, що буде, якщо у вас будуть інші обмеження і, можливо, інші суперздібності. Може, ви вмієте знаходити дорогу із закритими очима? Співати без слів? Надзвичайно швидко їздити у візочку?

10:00 - 11:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книги Олександра Завари «Гелтер Скелтер»

Учасники: Олександр Завара

«Гелтер Скелтер» – нова книга Олександра Завари, письменника, чий роман «Песиголовці» був відзначений критикою й читачами. Прозаїк успішно поєднує горор із елементами психологічного трилера, при цьому його молоді герої переконливі, атмосфера оповіді глибоко реалістична, а вдала гра з літературними алюзіями розширює простір оповіді. Звичайний університетський гуртожиток, звичайні студенти, але на цьому тлі розігрується драма, що викликає морозний жах і до останньої сторінки тримає читача в неймовірному напруженні. Хто ж стоїть за серією кривавих злодіянь?

10:00 - 11:30

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Бібліотека майбутнього: чи можлива вона в Україні і без грошей?

Учасники: Наталя МихноОлена Щепіль

Модератор: Тетяна Пилипець

10:00 - 11:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Читання уривків із книг ветеранів

Учасники: Мартин БрестЮрій РуденкоОлександр Терещенко

10:30 - 11:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Як самостійно видати книгу і створити довкола неї ігровий Всесвіт

Учасники: Вікторія Філіна

Майстер-клас для сміливих письменників. Практичні поради про те, як написати, самостійно видати книгу і створити довкола цього проекту Всесвіт. Незалежна письменниця Вікторія Філіна, яка має саме такий досвід, поділиться ним і дасть покрокову інструкцію, як масштабувати свій проект «Книга».

11:00 - 12:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація роману Юлії Ілюхи «Східний синдром»

Учасники: Юлія Ілюха

Ось уже п'ять років точиться війна на сході України. У мирні міста повертаються воїни, які отримали на цій війні травматичний бойовий досвід, і зараз вони намагаються навчитися жити з ним. «Східний синдром» – це книга про війну, хоча в ній немає батальних сцен та кривавих подробиць. Це оповідь не про героїв, а про звичайних людей, які повернулися з війни тілом, не повернувшись душею. Кожен із них бореться зі своїм «східним синдромом». Та чи вдасться їм його подолати?

11:00 - 12:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Новий український химерний роман: темне фентезі, психологічний трилер, горор, антиутопія, магічний реалізм

Учасники: Поліна КулаковаСергій РибницькийМаргарита СурженкоКсенія Циганчук

Модератор: Вікторія Гранецька

Дискусія про розвиток сучасної химерної прози в Україні на основі різножанрових романів, що побачили світ 2019 року у видавництві «Дім Химер»: психологічний трилер Поліни Кулакової «Дівчина, яку ми вбили», дебютний роман Павла Дерев'янка «Аркан вовків» (темне фентезі), роман-горор Ксенії Циганчук «По той бік пам’яті», антиутопія Сергія Рибницького «Жовтий закон» та роман-ілюзія Маргарити Сурженко «Дівчина, яка шукала свою сукню».

11:00 - 12:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Презентація книги Оксани Чорної "Позывной "Кассандра"

Учасники: Оксана Чорна

11:30 - 12:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Презентація дитячої книги Ганни Терянік «Пригоди песика Кокса»

Учасники: Ганна Терянік

Модератор: Ольга Бахишева

Представляємо дитячу книжку «Пригоди песика Кокса», яка буде цікавою не лише дітям, а й дорослим. На сторінках книги хитрий пес іноді перетворюється на людину та вміє розмовляти. Разом із ним знаходять привід посміятися його друзі, які теж раптом стають схожими на своїх хазяїв.

Завдяки кмітливості та почуттю гумору, Коксик виходить переможцем із усіх складних ситуацій та дарує можливість посміятися над власними помилками.

Кожне оповідання цікаво ілюстроване, тому читач безпосередньо занурюється у вир подій та має змогу на власні очі побачити та відчути кожну історію.

Коксик запрошує всіх охочих до себе в друзі! Буде цікаво!

11:30 - 12:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Дитяче шоу «Магія науки»

Захоплююче дитяче шоу – наукові фокуси від івент-агенції «Весела країна», прості, видовищні хімічні та фізичні експеременти, пов'язані з іменами відомих науковців, що входять до переліку героїв книг дитячої серії видавництва IPIO (Тесла, Енштейн та ін).

11:30 - 12:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Нагородження переможців конкурсу «Книжка майбутнього»

Нарешті стане відомо – хто ж переміг у першому конкурсу «Книжка майбутнього»? Трохи інтриги, приємні призи для переможців та дуже важливий анонс для всіх, хто планує і далі видавати інноваційні книжки.

11:30 - 12:30

Додати до календаря
Видавнича програма

«Синагоги Катеринослава»: 72 забуті історії

Учасники: Ольга ВінниченкоОлег КаршенбаумВалентин Старостін

Модератор: Олег Ростовцев

У книзі «Синагоги Катеринослава» розглянуто історію релігійних об’єктів єврейської громади міста Катеринослава (Дніпра) від її утворення у XVIII сторіччі до ліквідації останніх «старих синагог» у 1941 році. Кожному з них присвячено окремий нарис із визначенням дат заснування та ліквідації, історією будівель та інституцій і встановленням пов’язаних з ними персоналій.

12:00 - 13:00

Додати до календаря
Майбутні книжки

Майбутні книжки. Читає Андрій Курков

Учасники: Андрій Курков

Модератор: Ірина Славінська

«Майбутні книжки» – спецпрограма фестивалю «Book Space – 2019», в межах якої відомі поети й письменники діляться з аудиторією текстами, які тільки готуються до публікації, а може, поки навіть і не дописані. На цій зустрічі завісу над майбутніми книжками привідкриє Андрій Курков.

12:00 - 13:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація першого українського перекладу «Джвандзи» – одного з найпопулярніших творів давньокитайської філософії

Учасники: Володимир Селігей

Модератор: Світлана Призинчук

Презентація давньокитайської класики «Джвандзи» – збірки приповістей, роздумів та історій із ІІІ ст. до н.е.

12:00 - 13:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Книжки починають та виграють: чому в кіно популярні екранізації?

Учасники: Юрій МакаровОлександр МихедЮрій Поворозник

Модератор: Олена Юрчук

В останні роки серед гучних і касових фільмів дедалі частіше опиняються екранізації книжок. У відносно новій індустрії дорогих та якісних мінісеріалів екранізації взагалі, здається, домінують: «Гра престолів», «Щоденники служниці», «Американські боги», «Добрі передбачення» – цей перелік можна доповнювати й доповнювати. Скарги відданих читачів на недбалу роботу з вихідним матеріалом, звісно, все ще чути (і буде чути завжди), але здається, максиму «книга завжди краще фільму» використовують дедалі обережніше. В чому секрет популярності екранізацій? Які переваги мають вони над оригінальними сценаріями? І головне – чи втрачають, а чи виграють від того книжки?

12:00 - 13:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Ветеранська поезія

12:00 - 15:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Технічні і математичні майстер-класи від студії "2х2"

12:00 - 15:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Відчуй себе інженером на майстер - класі neuron від «Дома Роботів»

У малечі зазвичай купа енергії і непереборне бажання досліджувати та створювати щось нове. 

Інноваційні заняття створені спеціально для занурення дітей у світ захопливої STEM-освіти. Поєднуючи інтуїтивно зрозуміле графічне програмування зі зручними магнітними модулями, Neuron допомагає творцям втілити свої ідеї в реальних, робочих гаджетах.

12:30 - 13:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Інтерактивна зустріч з читачами серії книг «Коти-вояки»

Учасники: Тетяна Левченко

Зустріч з котофанами та презентація четвертої книги другого циклу «Нове пророцтво» серії світового бестселера «Коти-вояки».

«Коти-вояки» (англ. Warriors) – серія пригодницьких романів-фентезі для дітей та підлітків. Створена в 2001 р. британськими письменницями під спільним псевдонімом Ерін Гантер.

Оригінальна серія складається з майже 40 книг. Серія розділена на п’ять циклів, в кожному з яких по шість книг, плюс окремі книги-путівники та комікси в стилі «манга». Книжки серії видаються в Англії, США, Німеччині, Франції, Іспанії, Італії, Польщі, Чехії, Росії, Японії, Китаї… – понад 30 000 000 читачів й фанів у всьому світі!

12:30 - 13:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Війна і сексуальне насильство: невідома історія. Презентація українського видання мемуару «Жінка в Берліні»

Учасники: Оксана ЗабужкоОксана Луцишина

Модератор: Зоя Казанжи

Для українського суспільства тема замовчаного «геноциду жінок» кінця Другої світової все ще є «білою плямою». Впровадженню цієї теми в український публічний дискурс та її обговоренню представниками різних галузей, зокрема з тим, аби вивести жертви воєнного сексуального насильства на окупованих територіях з-під суспільної стигматизації, покликана посприяти публікація найважливішого «жіночого документа» Другої світової і одного з найвидатніших воєнних мемуарів 20-го століття, відомого під назвою «Жінка в Берліні» («Eine Frau in Berlin») і за традицією публікованого анонімно.

Видання книжки стало можливим завдяки підтримці Goethe-Institut.

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

«Там, де вдома»: мультимедійний проект воєнної поезії

Учасники: Юлія БаткілінаЮлія ІлюхаВлад Сорд

Модератор: Ольга Василець

Ось уже п'ять років тривають бойові дії на сході України. Серед нас є люди, які отримали травматичний досвід на цій війні, однак змогли сублімувати його в творчість. У соціально-поетичному проекті #ТамДеВдома беруть участь вісім сучасних молодих поетів та поеток: четверо чоловіків-воїнів, які виконували (або виконують зараз) бойові завдання в зоні АТО/ОСС, та четверо жінок, які в 2014-2018 роках волонтерили і допомагали армії, чекали з війни чоловіків, підтримували та дбали про тих, хто присвятив себе служінню іншим.

Мета цього проекту – через самовираження в поезії воїнів, волонтерів, громадських активістів донести до суспільства важливість підтримки та реабілітації, зокрема творчої, людей, які пройшли війну. Він має надихнути військових на вираження своїх емоцій у творчості, підвищити у суспільстві толерантність та взаєморозуміння, знизити рівень агресії.

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книжки Руслана Горового «Усі ми родом не з Києва»

Учасники: Руслан Горовий

Модератор: Артем Лобанов

Де б ми не були, де б в житті не пристали, ми несемо з собою свої ментальні торби. Книжка «Усі ми родом не з Києва» – данина малій батьківщині як такій. З її людьми, мемами і героями. Вирушаймо! Україна – це не лише Київ, Дніпро, Одеса чи Львів. Україна – це набагато цікавіше.

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Видавнича програма

«ЛИЦАР ДАМА АВАНГАРД»: презентація найновішої книжки Валентини Клименко – розмови з Жан-Клодом Маркаде

Учасники: Анастасія БілоусоваАнна БровченкоВалентина Клименко

Модератор: Марія Халізєва

Кому і яке українське мистецтво цікаве закордоном? Як дослідники приходять в “українську тему”? Як їхня діяльність сприймається колегами, родиною? Журналістка і мистецтвознавка Валентина Клименко про все розпитала у відомого французького дослідника українського і російського авангарду.

І зворотній напрямок – яких історій та теорій не вистачає в сучасному українському мистецькому контексті? Олена Червоник і РОДОВІД вважають – фотографічних.

Оскільки перед Україною як молодою державою стоїть важливе завдання – зайняти своє місце на світовій карті, то питання мистецтва і культури надзвичайно важливі.

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Ветеранська програма

Автограф-сесія Максима Музики

Учасники: Максим Музика

13:30 - 15:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Автограф-сесія. Скандальна книжка Андрія Оністрата «Як я про$рав банк»

Учасники: Андрій Оністрат

У деяких історіях більше питань, ніж відповідей. Але не сьогодні, не в цій книзі! Андрій Оністрат розповідає відверто про сокровенне. Відомий український бізнесмен, спортсмен, Ironman, youtuber, коуч, батько шістьох дітей – без натяків і прикрас ділиться історією свого життя. Зліт, тріумф, падіння, крах ... усвідомлення, новий старт, віра, завзятість і ... успіх!

13:30 - 14:30

Додати до календаря
Дитяча програма

Дитячий наукпоп: як зробити науку цікавою

Учасники: Наргіс ГафуроваІрина ЄгорченкоНадія ЛінивенкоАліна Штефан

Модератор: Стефана Цебренко

На початку літа і у дітей, і у батьків, і у вчителів розмови про навчання викликають багато неприємних емоцій, а “математика”, “фізика”, “хімія” і “біологія” сприймаються як витончена лайка.

Разом із викладачами, науковцями, батьками, авторами книжок і видавцями ми поговоримо про те, чи можна це виправити за допомогою науково-популярних книжок і чи маємо ми достатньо книжок, щоб розповісти дитині про весь світ.

13:30 - 15:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Без шаблонів і кліше: персонаж моєї історії. Письменницький воркшоп для підлітків

Учасники: Письменницька студія "Майстерня історій"

Разом із підлітками, резидентами письменницької студії «Майстерня історій», розберемося, звідки беруться шаблонні й стереотипні персонажі та як розпізнати їх у тексті. Дізнаємося, що робить персонажів правдоподібними, і створимо власну історію про оригінальних героїв.

14:00 - 15:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Презентація книжки Майкла Кауфмана і Майкла Кіммела «Чоловіки про фемінізм»

Учасники: Олександр МихедМайкл Щур

Модератор: Лариса Денисенко

За ініціативи руху HeforShe в Україні вийде український переклад видання про основи та принципи фемінізму в сучасному світі від двох чоловіків-науковців, Майкла Кауфмана та Майкла Кіммела. Новинка «Чоловіки про фемінізм» у дещо гумористичній формі руйнує чимало міфів та стереотипів навколо теми. Під час презентації перекладу обговоримо з чоловіками фемінізм в Україні.

14:00 - 15:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Прикладна літ-футорологія: на які книжки варто очікувати в найближчому майбутньому?

Учасники: Анастасія Євдокимова

14:00 - 15:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Нова людина: самотність, інтимність і відчуження в часи інтернету

Учасники: Оксана ЛуцишинаТетяна Талько

14:30 - 15:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Історія створення одного з найвідоміших коміксів у Франції «Щоденники Вишеньки»

Учасники: Ірина ОлешкоГригорій Перон

Презентація серії коміксів «Щоденники Вишеньки», переможця фестиваля коміксів у Ангулемі 2014 року. Історія створення та ознайомлення з першим томом книги. Цікаві моменти та особливості створення української версії.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книжки Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря»

Учасники: Ірена Карпа

Модератор: Ірина Славінська

Зустріч з Іреною Карпою, авторкою книжки «Добрі новини з Аральського моря». До написання роману Ірену надихнув переїзд до Парижу кілька років тому. В основі сюжету – пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднує українське походження і секрети з минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Дитяча програма

«Безстрашні сторітайми» з Букмолем. Читаємо книжку Ніла Ґеймана та Дейва Маккіна «Вовки у стінах»

Для дітей віком 10+

Що робити, якщо у стінах вашого будинку живуть справжнісінькі вовки, але помічаєте це тільки ви? А що робити, коли вовки виходять зі стін та виганяють усю вашу родину на вулицю? І як, урешті-решт, подолати власні страхи та повернути своє? Відповіді на ці та багато інших запитань ви можете дізнатися під час читання книжки «Вовки у стінах» – красивої та вишуканої графічної новели, яку написав один із найвідоміших і найкращих фантастів сучасності Ніл Ґейман, а намалював безмежно талановитий Дейв Маккін.

Після читання на дітей чекатиме майстер-клас за мотивами книжки, на якому ми створимо власні домівки із вовками у стінах.

Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: The Wolves in the Walls / Neil Gaiman, Dave McKean. – Harper Collins, 2003.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація нової книги Банді Шолтеса «Невдячна свиня»

Учасники: Андрій Гончарук

Чому професорам не рекомендують красти праски? Чим займається невдячна свиня в ресторані? Навіщо у поїзді анальний вібратор? Хто врятує людство, коли китайці припинять виготовляти парасольки? Як звучить найгеніальніший вислів празьких таксистів? Чим відлякувати хуліганів у німецькому лісі? Як лаються англійські расисти? Чому невигідно продавати порнофільм за ціною порнофільму? І про що думає тумбочка?

Якщо ви хочете дізнатися відповіді на ці та інші інтригуючі запитання, якщо ви любите подорожувати і спізнюватися на потяги, якщо у вас є друзі за кордоном і дорожнє почуття гумору, якщо ви не бували у Німеччині, Голландії та Празі, а тим більше, якщо там були – ця книга для вас.

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Суворі реалії мовних взаємодій. Лекція Юрія Макарова

Учасники: Юрій Макаров

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Як не боятися дитячих книжок?

Учасники: Міра КиївськаСтефана ЦебренкоАліна ШтефанОлена Юрчук

Здається, що немає нічого дивнішого, ніж боятися дитячих книжок. Вони яскраві, красиві, з картинками, вчать доброму і вічному – чого тут боятись? Але більшість заборонених книжок – дитячі чи підліткові. Саме навколо дитячих книжок ведуть дискусії про те, що можуть і що мають читати діти.

«Навіщо в книжках для дітей оці всі складні теми про смерть, секс, війну, інвалідність, насилля? Що це за бридка книжка з дивними картинками? Що виросте з дитини, якщо вона постійно читає комікси/детективи/фантастику/фанфіки і не читає класику, на якій ми виросли? Треба відібрати і заборонити!» – що це, як не страх дитячих книжок?

В компанії безстрашних читачок дитячих книжок будемо говорити про те, чому вони страшні і що з цим робити.

15:30 - 17:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Чому жінки не стають мерами малих і великих міст?

Учасники: Зоя Казанжи

Результати соцопитувань свідчать про те, що українці готові голосувати за жінок на будь-яких державних посадах. Лише для 2-3% респондентів стать кандидата має значення. Але реальність демонструє дещо протилежне – жінка може отримати доступ до влади лише на найскромніших посадах.

Чи зможе жінка в найближчому майбутньому очолити велике місто? У 2020 році в Україні відбудуться місцеві вибори. Підготовка до них уже триває. Чому жінки не балотуються? Чому не стають кандидатками на посади міських голів? Чому політична конкуренція практично не бере до уваги жінок-кандидаток? Чому чоловіки-керівники досить показово знецінюють політичну діяльність жінок-політикинь? В чому перевага міст, якими керують жінки? На ці та інші питання у своїй лекції спробує відповісти відома одеська блогерка та письменниця Зоя Казанжи.

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Особливості турецького книжкового ринку

Учасники: Ольга Чичинська

У розмові з перекладачами дізнаємося про складності в роботі саме з турецькими текстами, статистичні дані про стан турецького книжкового ринку, сучасні тенденції турецької літератури, новинки, а також про те, як Туреччина стала міжнародним хабом у сфері авторських прав.

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Що таке підліткова література і чи є вона в Україні: відкрита розмова видавців і підлітків

Учасники: Катерина АндрійчукІгор ЗарудкоЮлія КоноплянаТетяна ЛевченкоСергій ЛегезаЮлія МурашоваКатерина ТуранськаСофія ТуранськаЛідія Яцкова

Модератор: Анастасія Євдокимова

Підліткова література – це література для підлітків і про підлітків. Найчастіше дорослі визначають, що треба читати підліткам, як книжки писати, які книжки видавати. 

Давайте послухаємо самих підлітків про те, які книжки їм потрібні і чи є взагалі підліткова література в Україні. І дамо видавцям можливість щось на це відповісти.

Серед гостей є представники підліткового журі конкурсу “Навиворіт”, але хочемо почути думки місцевих читачів, тому запрошуємо на дискусію всіх підлітків.

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

«Кав'ярня мертвих філософів»: книжка завдяки Спільнокошту

Учасники: Антон Мухін

Модератор: Анастасія Коваль

11-річна Нора прочитала про світ ідей Платона і запитала у друга своїх батьків – філософа Вітторіо, – чи існує ще ідея про динозаврів, якщо самі вони зникли з Землі мільйони років тому. Філософ надихається питанням дівчинки, дарує їй марципанову фігурку динозаврика. Так починається їхня переписка, яка тривала 3 роки.

Ця книга – це листування між Діно-Норою та Вітторіо Гьосле і є вступом до філософії для дітей та дорослих. Європейський бестселер, що перекладений 15-ма мовами світу та має 5 перевидань оригіналу в Німеччині, – вперше виходить українською мовою у видавництві «Новий Акрополь» завдяки успішній компанії на Спільнокошті.

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Квест з широко зачиненими очима від Міської громадської організації сліпих "Наперекір долі"

16:00 - 17:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Бізнес на книжках, книжки для бізнесу

Учасники: Ян ВалєтовДмитро ВохмянинОлександр КрасовицькийОксана Нечай

Модератор: Микола Демченко

Дискусійна панель, присвячена розвитку книжкового ринку і особливо ринку ділової літератури.

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Видавнича програма

«Химерна» поезія в контексті війни та миру: атмосферні вечірні читання та благодійний аукціон за участі поетів «Дому Химер»

Учасники: Віктор КрупкаВлад Сорд

Модератор: Андрій Міхейченко

Оскільки неоголошена війна з сусідньою країною-агресором триває, Влад Сорд має на меті вкотре привернути увагу «втомленого» суспільства до українських захисників. У рамках збору коштів для снайперів одного з розвідувальних батальйону ЗСУ на дороговартісні комплектуючі гвинтівок видавництво «Дім Химер» створило унікальне лімітоване видання поетичної книги Влада Сорда «+++» («Три плюси») в обкладинці з металу. «Металева» книга виготовлена вручну вітчизняними майстрами та ілюстрована світлинами автора – ветерана бойових дій Влада Сорда – з передової. Половина «сталевих» примірників буде надіслана відомим громадським діячам та політикам, решта – виставлена як лот на аукціонах-презентаціях. Під час заходу автор розкаже про власний бойовий шлях, історію написання та створення цієї книги, зачитає кілька своїх текстів. Ця подія запланована в рамках всеукраїнського туру благодійних аукціонів-презентацій даного видання.

Віктор Крупка представить «мирну» поезію у подарунковому ілюстрованому виданні. Від «Прозорих» до «Химерника» лише один крок, один обрій, одна весна… Саме «Химерником» називається третя книжка поезій відомого вінницького поета Віктора Крупки. Це лірика занурення у видиме/невидиме, коли світовідчування і світоспоглядання взаємодоповнюються, перехрещуються, перетікають з одного в інше, набувають багатовимірності. Тут зібрані поезії про землю і всесвіт, тишу і згуки, вічне і тлінне, загусле і зболене, стале і скороминуще, відсторонене і кордоцентричне. Ця книга також виступить лотом на благодійному аукціоні у рамках збору коштів для українських захисників.

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Майбутні книжки

Майбутні книжки. Читає Зоя Казанжи

Учасники: Зоя Казанжи

Модератор: Євген Гендін

«Майбутні книжки» – спецпрограма фестивалю «Book Space – 2019», в межах якої відомі поети й письменники діляться з аудиторією текстами, які тільки готуються до публікації, а може, поки навіть і не дописані. На цій зустрічі завісу над майбутніми книжками привідкриє Зоя Казанжи.

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Повість Людмили Сердюковської «Мойщик»: як електронна книга перетворюється на фотопроект

Учасники: Марк МіловЛюдмила Сердюковська

Модератор: Вікторія Наріжна

Повість дніпровської письменниці Людмили Сердюковської «Мойщик» донині існувала тільки в електронному варіанті. Та коли авторка намірилася видати повість також і друком, раптом з’явився задум зробити не просто паперову книгу, а креативне видання, поєднане з фотопроектом. Історія про випадкову зустріч двох різних людей, що повністю змінює їхні життя, оживає на фотографіях, кожна з яких візуалізує для читача окремий фрагмент книги. Ця незвичайна ідея була втілена командою однодумців: авторкою Людмилою Сердюковською, фотохудожником Марком Міловим та художнім редактором Михайлом Кісловим. Ролі головних героїв виконали професійні моделі та спортсмени у локаціях рідного міста. Фотокнига «Мойщик» – це повне занурення в сюжет і атмосферу твору, це яскраві враження від поєднання літератури та фотомистецтва в одному проекті.

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація роману Гаськи Шиян «За спиною»

Учасники: Гаська Шиян

Модератор: Ірена Карпа

27-річна Марта – із покоління «солом’яних сиріт»: понуре дитинство у маленькому містечку, мама, яка покинула сім’ю заради заробітків в Італії. Але це лише стало поштовхом до того, щоб зробити успішну кар’єру ейчара в айті-галузі. Марта щиро насолоджується комфортом та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Макса, і намагається триматися осторонь політичних новин. Аж ось в один момент її затишний світ перевертається догори ногами. Макс бере повістку в армію. Марта намагається відповідати суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конфлікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою. Їй здається, що це дуже хибний спосіб довести свою маскулінність, і це відчуття загострюється із наростанням сексуальної фрустрації. Гострий внутрішній конфлікт, який намагається подолати головна героїня, спровокований переоцінкою цінностей і тілесністю, яку не завжди вдається приборкати. Як вона долає депресію? Які рішення приймає? І головне: куди її приводить намагання втечі?

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Дитяча програма

Навіщо нам потрібна інклюзія і як до неї наблизитись за допомогою книжок

Учасники: Софія ГрубоваНаталія ЗлигостєваАндрій КитІрина КривущенкоОксана Михайленко

Часто про інклюзію кажуть з боку людей з інвалідністю. Їм потрібні пандуси, доріжки, по яким можна їздити, світлофори, які звуком вказують, коли йти, а коли стояти, особливі шкільні програми та “тихі кімнати” у школах. Але всім іншим теж зручно підійматися пандусом, особливо з дитячим візочком, по звуку світлофора визначати, коли відкласти телефон і перейти вулицю чи навчати дитину за програмою яка, підходить їх дитині та розвиває її таланти.

Працююча інклюзія може зробити людину з інвалідністю просто ще однією людиною з натовпа, як людину в окулярах чи з алергією. Людиною, яка працює, платить ті самі податки і купує ті самі книжки, що й інші.

Для цього треба змінити уявлення про людей і дітей з інвалідністю. Чи можуть в цьому допомогти книжки і які це мають бути книжки?

18:00 - 19:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Літературно-мистецький вечір дніпровського поета та перекладача Станіслава Бєльського

Учасники: Станіслав БєльськийОльга Вінниченко

Модератор: Максим Бородін

Презентація поетичних книг «Станция метро Заводская», «Путешествие начинается», «Синематограф», «И другие приключения», «Музей имён»; книги перекладів Василя Махна «Частный комментарий к истории» та Остапа Сливинського «Орфей».

Станіслав Бєльський – поет, перекладач сучасної української та білоруської поезії.

18:00 - 19:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Основи коміксології

Учасники: Юрій ПоворозникОлександра Ринк

18:00 - 19:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книги Діани Клочко «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»

Учасники: Діана Клочко

В цій книзі мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко намагається створити альтернативний канон українського мистецтва, доповнений творами, які у ХХ столітті не вважались «вартими уваги» з ідеологічних причин. Водночас, це не стільки «лінійне» уявлення про те, як створювались 65 шедеврів скульптури, графіки і живопису, скільки широке поле європейських асоціацій. Чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників, чому усі вони – не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоч і не завжди відомих) інтелектуальних історій – ці пояснення охоче надасть авторка під час презентації книги, як надає їх і в самому тексті.

19:00 - 20:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книжки відомого історика, доктора історичних наук Ольги Ковалевської «Таємниці козацьких портретів»

Учасники: Ольга Ковалевська

Під час заходу буде представлена збірка нарисів з історії портретів українських гетьманів та козацької еліти. Книжку представить авторка – доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Ольга Ковалевська. Історична іконографія – дослідження історії через вивчення портретів діячів тої чи іншої епохи – на сьогодні є передовою дисципліною, що вимагає від дослідника не лише знань з історії та живопису, а й компетентності у галузях фізики, хімії, судово-медичної експертизи та антропології.

19:00 - 20:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація українського перекладу книги Клариси Пінколи Естес «Жінки, що біжать з вовками»

Учасники: Ірена КарпаІрина Славінська

Від 1992 року, коли було вперше опубліковано книжку доктора Клариси Пінколи Естес «Жінки, що біжать з вовками», світовий наклад перевищив два мільйони примірників. До українських читачок (а ця книжка насамперед для читачок) вона прийшла, як це часто буває, у російському перекладі більше 10 років тому. За цей час багато з них змінилися, подорослішали, і вихід українського перекладу дає привід поговорити про те, наскільки ця книжка була свого часу потрібною, наскільки вона актуальна для нових поколінь жінок і в чому секрет її успіху.

19:00 - 20:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація першого українського видання роману Семюеля Ділейні «Вавилон-17»

Учасники: Дмитро БіднякВікторія Наріжна

Семюел Ділейні – один із живих класиків американської наукової фантастики, роботи якого, як не дивно, ніколи раніше не видавалися українською. Один із попередників кіберпанку, у всіх своїх текстах він досліджує соціальні проблеми, пов’язані передусім з ідентичністю – сексуальною, гендерною, расовою. Чорношкірий гомосексуал, молодість якого припала на 1960-ті, Ділейні мав змогу вкласти в такі екскурси багато непростого особистого досвіду. Втім, водночас, його романи – аж ніяк не злободенна соціальна сатира як така, а світи, наповнені грайливою уявою та яскравими персонажами.

«Вавилон-17» – далеко не перший роман автора (Ділейні почав публікуватися дуже рано, у віці двадцяти років), одначе саме за нього він отримав свою першу «Неб’юлу». Це не лише цікава пригода у вигадливих космічних декораціях, але й один із найкращих науково-фантастичних романів, присвячених зв’язку між мовою і мисленням. Загадкову мову під назвою Вавилон-17 можна вважати повноцінним персонажем.

Презентація пройде у формі розмови між перекладачкою та художником-ілюстратором книжки, протягом якої можна буде почути про історію автора і твору, про авантюрну історію українського видання, про те, чому воно вийшло ілюстрованим, а головне, про те, чому Ділейні варто продовжувати перекладати українською.

20:00 - 21:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація книги Євгена Гендіна «#хужечемпоэзиялучшечемх@йня» (з ілюстраціями Олександра Ройтбурда)

Учасники: Євген ГендінОлександр Красовицький

Модератор: Вікторія Наріжна

У цієї книжки не може бути іншої назви. Ну – ніяк. Це найточніша назва, й інших слів просто не існує. Так говорить автор. Який, до речі, не збирався видавати книжку. Та ще з малюнками самого Ройтбурда. Він просто викладав у ФБ те, що йому спадало на думку. І іноді це чомусь було римованим. Викладав із самоіронічним хештегом #хужечемпоэзиялучшечемх@йня. Довикладався...

Автор говорить, що добре знає, що таке Поезія і що таке Х@йня, і що це – гірше, ніж перше, і краще, ніж друге. Він – автор, він так бачить. До речі, поки книжка була в роботі, автор встиг стати цілим Заслуженим діячем мистецтв України. Але все одно − назву книжки ніяк не можна змінити. Це було б нечесно.

21:00 - 22:00

Додати до календаря
Музична програма

Спеціальний проект «Хрестоматія»