Марліс де Мунк

Бельгійська філософиня, колумністка, викладачка. Авторка книжок: "Чому Шопен не хотів чути дощ (та інші питання філософії музики)", "Політ солов’я: філософське прохання музиканта" та ін. Співавторка книжки "Близькість: Мистецтво та освіта після Covid-19".

Takes part in:

Day 2

04 September 2021

16:00 - 16:45

Add to your calendar
Павільйон фокусної теми "Нова близькість"
Нова близькість

Близькість. Мистецтво й освіта після COVID-19

Participants: Паскаль ҐіленМарліс де Мунк

Викладачі Антверпенського університету: філософиня культури Марліс де Мунк та соціолог культури Паскаль Ґілен у своїй однойменній праці досліджують, як рік пандемії показав, наскільки важливою для нас є людська близькість і як вона впливає на мистецтво.


"Без неї не можливі мистецтво й освіта. Люди, як і твори мистецтва, втрачають ауру, якщо тримати їх на цифровій дистанції. Мистецтво безживне, коли не резонує з тілами. У "Близькості" Марліс де Мунк і Паскаль Ґілен ставлять діагноз новій реальності. Тільки культура перетворює виживання на життя", – йдеться в анотації книжки. Ще більше на цю тему, а також про нові дослідження авторів почуємо на лекції в межах фокусної програми "Нова близькість". 


Організатор: Міжнародний книжковий фестиваль Book Space

Day 3

05 September 2021

15:00 - 15:45

Add to your calendar
Павільйон фокусної теми "Нова близькість"
Нова близькість

Як ми повертатимемося до напівпублічних просторів?

Participants: Паскаль ҐіленМарліс де МункАнна Ставиченко

Moderator: Анастасія Леонова

Музеї, театри, центри культури та інші напівпублічні простори були зачинені для відвідування майже рік. Протягом цього часу похід до музею, перегляд оперної або театральної вистави онлайн та концерти симфонічних оркестрів для кімнатних рослин стали сприйматися як звичне явище. Ми призвичаїлися до цієї нової реальності. Але, попри це, потребуємо все ж живого спілкування з мистецтвом. Тож повернення в ці простори невідворотне!


Учасники та учасниці дискусії поговорять про темпи та методи цього повернення в простори України та світу.


Організатор: Міжнародний книжковий фестиваль Book Space