Алім Алієв

Журналіст, правозахисник, дослідник та менеджер освітньо-культурних проектів. Співзасновник громадської організації «Крим SOS», у минулому – журналіст кримської газети «Авдет».

Takes part in:

Day 2

04 September 2021

12:00 - 12:45

Add to your calendar
Павільйон інновацій "Бібліотека ХХІ"
Нова близькість

VR-проєкт "Рідний Крим": нова близькість в умовах тимчасової окупації

Participants: Алім АлієвЄвгенія Сапожникова

З моменту окупації Криму Росією у 2014 році, півострів став недоступним для тисяч людей. У серії "Рідний Крим", створеній Ukraїner спільно з Українським інститутом, герої, за допомогою віртуальної реальності, спостерігають за знаковими для них місцями в Криму, діляться думками та історіями про рідний півострів. Серед них: режисери Ахтем Сеітаблаєв та Олег Сенцов, співачка Джамала, один із лідерів кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв.


Команда проєкту відшукала їхні рідні місця у Криму та показала у форматі VR, щоб кожен перенісся у куточки, з якими пов’язані найприємніші спогади з Кримом. Проєкт "Рідній Крим" нагадує про долі людей після окупації, порушення прав людини, переслідування в Криму.


Організатор: проєкт Ukraїner

15:00 - 15:45

Add to your calendar
Павільйон фокусної теми "Нова близькість"
Професійна програма

Яким буде світ після пандемії? Як режим невизначеності впливає на культуру? Які корисні навички здобули митці в новій карантинній реальності і як ми зможемо їх застосувати в майбутньому? Про це говоритимуть українські письменники, публіцисти, науковці під час дискусії "Культура в режимі очікування", що стане фінальною подією в межах однойменної фокус-теми Українського ПЕН 2020/2021.


Організатор: Український ПЕН

17:00 - 17:45

Add to your calendar
Видавнича програма

Презентація літературного конкурсу та серії видань «Кримський інжир»

Participants: Алім АлієвАніфе Курсеїтова

Організатор: видавництво "Майстер книг"