Ростислав Семків

Літературознавець, відомий в Україні літературний критик та письменник. Доцент кафедри літературознавства Національного університету "Києво-Могилянська Академія".

Takes part in:

Day 2

04 September 2021

14:00 - 14:45

Add to your calendar
Павільйон фокусної теми "Нова близькість"
Нова близькість

Леся Українка: Уроки ювілею

Participants: Оксана ЗабужкоРостислав Семків

Навіщо взагалі відзначати ювілеї визначних осіб і як за цими ювілеями можна міряти стан розвитку суспільств? У цьому ж контексті буде йтися про те, як з роками змінювались акценти текстів Лесі Українки і прочитання її творів, зокрема драм. В контексті дискусії також буде йтися про важливість повного зібрання творів Лесі Українки у 14-ти томах, яке вийшло цього року.


Організатор: видавництво "Комора"

Day 3

05 September 2021

13:00 - 13:45

Add to your calendar
Павільйон фокусної теми "Нова близькість"
Бібліотека ХХІ

Лекція "Автор, читач та критик: хто є хто в сучасному літпроцесі"

Participants: Ростислав Семків

Літературу більше не творять за давніми лекалами та зразками. Текст не чекає в шухлядах редакторів літературних журналів, а має шанси одразу ж постати в мережі перед очима зацікавленої публіки. Більше того, та публіка не залишається безмовною й може миттєво відреагувати – лайком, коментарем чи поширенням. Автори виходять зі своїх кабінетів і з’являються перед читачами на десятках інстаграмних фото. Критикам все частіше доводиться пояснювати власні судження, а не ховатися за маскою авторитету. Нова близькість учасників літпроцесу обіцяє зробити його інтенсивнішим та кращим. Література набуває нового розуміння чи навіть порозуміння. Чи не цього всі ми прагнемо?


Організатор: Міжнародний книжковий фестиваль Book Space