Ірина Старовойт

Літературознавиця, поетка, перекладачка, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри культурології Українського католицького університету.

Takes part in:

Day 2

04 September 2021

12:00 - 12:45

Add to your calendar
Павільйон фокусної теми "Нова близькість"
Нова близькість

Чи є минуле в майбутнього?

Participants: Ірина Старовойт

Ми, українці, часто думаємо про себе як про невдах історії. Але свої колективні невдачі варто міряти величиною історичних викликів, які стояли перед різними поколіннями. Були моменти у ХХ ст., коли наші міста і села були найнебезпечнішими місцями на землі, де вижити зміг тільки кожен сотий. Пам’ять про це довго і прицільно стирали, а така колективна амнезія несправедлива й небезпечна.


В момент, коли нам доводиться знову протистояти історії і творити нову, ця притлумлена пам’ять та її «приватні правди» повертаються, як бумеранг, через літературу, у свідченнях і спогадах різними мовами. Як робота пам’яті допомагає мислити і обживати майбутнє? Коли майбутнє України знову під загрозою, спробуємо ці уроки нарешті засвоїти.


Організатор: Український ПЕН

15:00 - 15:45

Add to your calendar
Павільйон фокусної теми "Нова близькість"
Професійна програма

Яким буде світ після пандемії? Як режим невизначеності впливає на культуру? Які корисні навички здобули митці в новій карантинній реальності і як ми зможемо їх застосувати в майбутньому? Про це говоритимуть українські письменники, публіцисти, науковці під час дискусії "Культура в режимі очікування", що стане фінальною подією в межах однойменної фокус-теми Українського ПЕН 2020/2021.


Організатор: Український ПЕН

Day 3

05 September 2021

16:00 - 16:45

Add to your calendar
Музично-поетична програма

Close-up. Поетичні читання

Participants: Ірина Старовойт

Одна з причин, чому люди все ще пишуть і читають поезію, це тому, що вона допомагає дивитись і бачити: розрізняти деталі, складати фрагменти в цілість, впізнавати, порівнювати, розуміти глибину і знаходити нитку виходу з лабіринту. Наша здатність і наша потреба повертатися до початку і починати спочатку - універсальна. Ми всі шукаємо точку входу у спогад, у народження свідомості, в особисту міфологію дитинства та юності. Ми всі передивляємося старі фотографії - чужі і свої, щоб бачити, як час проходить крізь нас і наші тіла. Часом ще боїмося такої правди про себе, а потім набираємося відваги і йдемо назустріч, дивимося впритул, крупним планом. Ці поезії дійсно про наближення і зближення. І, щоб це зближення сталося, потрібна жива присутність і ситуація довірливої розмови.