Вахтанг Кіпіані

Український журналіст, публіцист, історик. Головний редактор Інтернет-видання «Історична правда», однойменного тележурналу на каналі ZIK, викладач магістерської програми з журналістики УКУ ві Львові та кафедри PR у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», засновник Музею-архіву преси. Лауреат численних премій та нагород. У травні 2019 отримав Премію імені Георгія Ґонґадзе – заснована PEN Ukraine у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням Українська правда. На фестивалі презентуватиме дві важливі книги: «Справа Стуса» (з документами КДБ) та мемуари дисидента, правозахисника Василя Овсієнка.

Бере участь у подіях:

День другий

22 червня 2019

10:30 - 11:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Зустріч із Вахтангом Кіпіані. Презентація книжки «Справа Стуса»

Учасники: Вахтанг Кіпіані

Модератор: Ігор Зарудко

Поет і Громадянин Василь Стус (1938–1985) не зміг побувати на презентації жодної зі своїх книжок. Бо в Україні його не друкували – збірки віршів ходили по руках у самвидавному вигляді, а публікували їх лише за кордоном. Участь у русі незгідних з русифікаторською й антиукраїнською політикою, активна правозахисна позиція двічі приводили Стуса на лаву підсудних – за статтею «Антирадянська агітація і пропаганда». У цій книжці зібрано документи з шеститомної кримінальної справи, яка зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві (нині – Галузевий державний архів СБУ). Як і за що було заарештовано поета? Хто під час процесу намагався врятувати Василя Стуса, а хто зробив усе, щоб він назавжди зник за ґратами політичної зони на Уралі? До матеріалів 1980 року ми додали кілька публікацій, з яких читачі дізнаються про маловідомі факти життя, ув’язнення та загибелі одного з найбільш визначних не тільки українських, а і європейських поетів ХХ століття.

• Суд і роль адвоката Медведчука

• Останні роки життя в таборі особливого режиму

• Нобелівська премія: чи мав поет шанс її здобути?

• Смерть Василя Стуса: хворе серце, убивство чи самогубство?

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація мемуарів Василя Овсієнка «Життя як покута»

Учасники: Вахтанг Кіпіані

До книжки увійшли спогади автора – дисидента, радянського політв’язня, історика правозахисного руху – про родину, дитинство, власне становлення і життєві «університети». Також видання містить відгуки про Василя Овсієнка його побратимів, друзів, колег, знайомих. Спогади автора відрізняє максимальна чесність та навіть нещадність щодо самого себе, але водночас вони просякнуті теплотою та любов’ю до людей, з якими доля зводила його на волі та під час табірних випробувань. Книжку представить відомий журналіст, історик Вахтанг Кіпіані.