Алла Рибіцька

Культурна менеджерка, кураторка ярмарку і видавничої програми Book Space.

Takes part in:

Day 2

04 September 2021

15:00 - 15:45

Add to your calendar
Видавнича програма

Презентація видання листів Віктора Петрова до Софії Зерової

Participants: Вікторія Сергієнко, Тетяна Портнова

Moderator: Алла Рибіцька

Історія кохання Віктора Петрова й Софії Зерової – одна із найзагадковіших в українській культурі ХХ століття. Взаємини, що почалися у 1920-ті роки й були формально оформлені шлюбом через 35 років після першого знайомства, були предметом численних розважань – від наукових публікацій Романа Корогодського й Юрія Шевельова до художніх інтерпретацій в прозі Софії Андрухович. При цьому збережені Софією Федорівною Зеровою листи Петрова до неї ніколи не публікувалися в повному обсязі.


Пропоноване видання стане першою, науково коментованою публікацією всіх 330 листів, що зберігаються в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України й походять здебільшого з періоду 1950–1956 років, коли Петров після повернення із Західної Німеччини мешкав і працював у Москві.


Організатори: видавництво "Дух і Літера", Центр Юдаїки

19:00 - 19:45

Add to your calendar
Видавнича програма

Презентація книжки "Абрикосова книгарня"

Participants: Ореста Осійчук

Moderator: Алла Рибіцька

Марія Фариняк через злидні змушена віддати сина, дев’ ятирічного Михайла на виховання родичам покійного чоловіка: вуйкові Стефану, власникові книгарні, та цьоці Касі, суворій жінці, яка не рада появі чужої дитини в домі. Так починається історія Міська Фариняка, хлопчика початку ХХ століття, яка дивним чином переплітається з історією Михайла Фариняка, чоловіка початку ХХІ століття.


Це історія дитячої дружби й недитячих зрад, родинних скелетів у шафі та любові, яка крізь століття рятує життя і без спільної крові таємниче поєднує двох однофамільців.


Організатор: видавництво "Наш формат"

Day 3

05 September 2021

16:00 - 16:45

Add to your calendar
Тандеми

Тандеми. Книжкові нульові: Вікторія Наріжна та Алла Рибіцька

Participants: Вікторія НаріжнаАлла Рибіцька

У межах спеціальної програми "Тандеми" досліджуємо відстань між координатами ліній дружби та творчості: чи перетинаються вони між собою, чи проходять через точки взаємної критики, спільних цінностей та конфліктів. Разом з авторами та авторками поговоримо про вплив дружби на масштаби спільних культурних проєктів та чи реально разом із друзями змінювати цей світ.


Вікторія Наріжна та Алла Рибіцька, кураторки Міжнародного книжкового фестивалю Book Space, розкажуть про те, як одного разу можна відкрити двері україномовної книгарні-галереї у Дніпрі, а через багато років стати рушійною силою масштабного книжкового фестивалю.


Організатор: Міжнародний книжковий фестиваль Book Space