Світлана Призинчук

Сходознавиця, китаїстка. Засновниця видавництва “Сафран”.

Takes part in:

Day 2

04 September 2021

12:00 - 12:45

Add to your calendar
Видавнича програма

Презентація дослідження "Жіночий емірат. Політикині мусульманського світу"

Participants: Наталія Малиновська

Moderator: Світлана Призинчук

Під час презентації поговоримо про постать Шефіки Гаспринської - однієї з ініціаторок кримськотатарського жіночого руху на зламі ХІХ–ХХ століть, що став унікальним явищем в ісламському світі. Політична і громадська діячка, редакторка першого мусульманського жіночого журналу "Алем-і Нісван", архіви якого сьогодні зберігаються в різних державах світу, зокрема в Туреччині, Азербайджані, Єгипті.


Ім’я Шефіки Гаспринської тісно пов’язане з поширенням ідей емансипації і прав жінок, просвітництва й активізації жінок у Криму. Вона стала лідеркою кримськотатарського жіночого руху, була заступницею голови Центрального комітету мусульманських жінок у Криму і директоркою Сімферопольської педагогічної школи.


Організатор: видавництво "Сафран"

Day 3

05 September 2021

16:00 - 16:45

Add to your calendar
Павільйон інновацій "Бібліотека ХХІ"
Видавнича програма

Презентація мистецького видання "88 орнаментів кімоно"

Participants: Світлана ПризинчукТетяна Вовк, Ольга Брильова

Унікальне мистецьке видання "88 орнаментів кімоно", присвячене орнаментам, які протягом століть використовувалися для оздоблення японських кімоно. Також поговоримо про японську поезію, адже кожен орнамент у книжці має свій поетичний відповідник.


Організатор: видавництво "Сафран"

17:00 - 17:45

Add to your calendar
Видавнича програма

Презентація книжок "Історії Сахари" та "Хроніки поцуплених роверів"

Participants: Світлана ПризинчукНадія Кірносова, Анна Ніколенко

В межах розмови про далекосхідну літературу презентують дві тайванські новинки: "Історії Сахари" - культової письменниці Саньмао і поки що єдиної письменниці з Азії, яку видали в Україні, а також "Хроніки поцуплених роверів" відомого письменника Ву Мін'ї. Переклад "Хронік" здійснив один із найкращих фахівців-китаїстів в Україні Володимир Селігей.


Організатор: видавництво "Сафран"