Антон Мартинов

Засновник проєкту "Лабораторія".

Бере участь у подіях:

День перший

04 липня 2020

13:15 - 14:00

Додати до календаря

Книжковий ринок в умовах карантину

Учасни_ці: Ірина БатуревичАнтон Мартинов

Модератор_ка: Алла Рибіцька

Пандемія COVID-19 та карантинні обмеження спричинили велику кризу для малих та середніх бізнесів. Але найбільше постраждалою галуззю стала культурна, як в світі загалом, так і в Україні.

На відміну від розвинутих західних країн, де уряди й меценати першочергово виділяли кошти на підтримку культурних ініціатив, в нашій країні це виглядало як утопічна мрія. 

Після попередніх п'яти років підйому і пожвавлення, український ринок за час карантину зазнав великого удару і зараз зайшов у кризовий період. Більші учасники ринку, крупні видавці та мережеві книгарні протрималися більш впевнено - і завдяки попереднім більшим заробіткам, і завдяки власним інтернет-крамницям. Тоді як незалежні книгарні не всі пережили першу хвилю карантину. Потерпають і нішеві та малі видавці. 

Середина весни ознаменувалась скасуванням великих книжкових ярмарків, а це означає, що видавці позбавлені можливості робити найкрупніші річні виторги.

Через непрогнозованість майбутніх видань і заробітків, потерпають суміжні галузі, тісно пов'язані з книговиданням та книгорозповсюдженням: спільноти перекладачів, редакторів, ілюстраторів, дизайнерів, працівників типографічних підприємств тощо.

Але чудеса трапляються і під час випробувань, і завжди є сміливці, котрі вирішують використовувати кризові моменти для початку чогось нового. Крім того, доволі консервативним гравцям українського книжкового бізнесу довелося швидко засвоювати нові правила гри на просторах інтернету, що подекуди призводило до неочікуваних результатів.

Про те, що ж відбувається в книжковій галузі зараз і куди ми всі рухаємось на сьогоднішній день і будемо говорити з нашими гостями.