Євген Лір

Письменник, перекладач, дослідник "темної літератури", етнознавець, співзасновник каналу і видавництва "Твоя Підпільна Гуманітарка". Аспірант ЗНУ.

Takes part in:

Day 1

03 September 2021

16:00 - 16:45

Add to your calendar
Тандеми

Тандеми. Твоя підпільна гуманітарка: Остап Українець та Євген Лір

Participants: Євген ЛірОстап Українець

У межах спеціальної програми "Тандеми" досліджуємо відстань між координатами ліній дружби та творчості: чи перетинаються вони між собою, чи проходять через точки взаємної критики, спільних цінностей та конфліктів. Разом з авторами та авторками поговоримо про вплив дружби на масштаби спільних культурних проєктів та чи реально разом із друзями змінювати цей світ.


Остап Українець та Євген Лір, співзасновники проєкту «Твоя підпільна гуманітарка» говоритимуть про те, у чому полягає криза гуманітарної освіти, чому ці знання важливі для розуміння поточних культурних процесів в Україні, коли чекати книжки від видавництва "Твоя підпільна гуманітарка" та як вийшло зробити YouTube-канал про мову й гуманітарні науки таким популярним.


Організатор: Міжнародний книжковий фестиваль Book Space

18:00 - 18:45

Add to your calendar
Видавнича програма

Презентація "Книги неістот"

Participants: Євген Лір

Презентація книжки Євгена Ліра та Кшисі Федорович "Книга неістот".


Організатор: видавництво "Дім Химер"

Day 2

04 September 2021

18:00 - 18:45

Add to your calendar
Видавнича програма

Презентація роману "Дискордія"

Participants: Остап Українець

Moderator: Євген Лір

На шляху розвитку української літератури на зламі епох, у складних умовах виборювання Україною справжньої незалежності, підтримка українських авторів постає з небаченою актуальністю. Події нового роману Остапа Українця розгортаються на тлі Весни народів (1848-1849 роки). Українці у складі Австрійської імперії мусять обирати - об'єднатися з поляками проти імперії чи своїми силами боротися за самостійність. Порушуючи питання української державності, автор намагається звернути увагу на помилки минулого, щоби не допустити їхнього повторення.


Організатор: видавництво "Фабула"

Day 3

05 September 2021

13:00 - 13:45

Add to your calendar
Видавнича програма

Лекція про українську демонологію

Participants: Євген Лір

У своїй лекції письменник і дослідник української демонології Євген Лір розповість про ідентичність нашого бестіарію, про способи реконструкції пантеону богів східних слов'ян (та причини численних невдач), а ще — про те, чому забобони закріплені у нашій свідомості значно глибше, ніж ми звикли вважати.


Організатор: Міжнародний книжковий фестиваль Book Space, "Твоя підпільна гуманітарка".