Ольга Балашова

Кандидатка філософських наук, мистецтвознавиця, художня критикиня, заступниця генеральної директорки НХМУ, викладачка кафедри Теорії та історії мистецтва НАОМА, авторка та кураторка багатьох неформальних освітніх програм з мистецтва. Сфера наукових інтересів: мистецтво нових медіа, західноєвропейська художня культура Нового часу, українське та світове мистецтво ХХ-ХХІ століття. У 2015 році разом з Лізою Герман створили книгу «Мистецтво українських шістдесятників» (видавництво «Основи»). На Book Space-2019 буде учасницею дискусій «Культура і пропаганда: що перемагає в новій українській реальності?», «Нове життя старих святинь: український культурний канон..» та прочитає лекцію про використання гаджетів та нових медій в музейному житті.

Бере участь у подіях:

День перший

21 червня 2019

15:30 - 17:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Культура і пропаганда: що перемагає в новій українській реальності?

Учасники: Ольга БалашоваДіана КлочкоРостислав Лужецький

Модератор: Валентина Клименко

Після Революції гідності перед Україною постало кілька задач, які раніше не доводилося (чи не виходило) вирішувати. Як вчинити з радянською спадщиною, коли руки й настрої нарешті дійшли до декомунізації? Чи варто митцеві вдаватися до самоцензури в умовах війни? Чи зобов'язане мистецтво висвітлювати війну і воєнних героїчно, чи є зараз в ньому місце для напівтонів і двозначностей, а чи вони поки «не на часі»? Чи може – і чи мусить – українська культура бути конкурентною в двобої з російською пропагандою? Чим, зрештою, є хвиля кіно і літературою на воєнну тематику – природною аутотерапевтичною реакцією суспільства на трагічні події чи пропагандою, народженою під впливом кон'юнктури? На всі ці та інші питання будемо намагатися відповісти в межах цієї дискусії.

День другий

22 червня 2019

11:30 - 13:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Нове життя старих святинь: український культурний канон і його переосмислення

Учасники: Ольга БалашоваОлександр РойтбурдІлля Стронґовський

Модератор: Валентина Клименко

Після революції гідності в українському суспільстві запустилися два, здавалося би, взаємовиключних процеси: тенденція до перегляду цінностей і руху вперед і загострення консервативних, традиціоналістських настроїв. Само собою, учасники цих процесів регулярно входять у конфлікт, і культура та мистецтво залишаються одним із постійних фронтів протистояння, зокрема тому, що спроби переосмислення культурного канони прихильниками консервативних цінностей сприймаються як святотатство і глум. Чи загрожують запеклі прибічники «традиційного іконостасу» переосмисленню і популяризації авторів українського літературного канону, а чи вони існують в паралельних світах із тими, хто буде носити футболки з «квантовим Шевченком»? Чи може війна слугувати виправданням насильницьким нападам на «непатріотичне» мистецтво, і чи переосмислення та креативне опрацювання канону справді загрожує патріотичній моралі? І головне: чи наявна тенденція до «розбронзовіння» українського культурного канону в державній політиці? Чи це, як і всі роки незалежності, залишається справою вузького кола бунтарів і бутарок від мистецтва і культури?

18:30 - 20:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Нові пригоди художніх музеїв: як вижити в світі гаджетів та екранів

Учасники: Ольга Балашова

У світі гаджетів та інернету музейному мистецтву важко конкурувати за увагу аудиторії та вигравати в цьому змаганні. Водночас, сучасні технології допомагають говорити про важливе, і в царині мистецтва також. Ольга Балашова, мистецтвознавиця та заступниця генеральної директорки Національного художнього музею України з питань розвитку, поділиться своїми думками та прикладами з практики, як музейне мистецтво може адаптуватися до нових умов.