Девід Патрикаракос

Британський журналіст, письменник і телепродюсер. Редактор і дописувач веб-ресурсу «Daily Beast» та дописувач сайту «Politico Europe». Протягом своєї кар’єри співпрацював із такими всесвітньо відомими виданнями, агенціями та телеканалами, як «The New York Times», «Financial Times», «Wall Street Journal», «Newsweek», «The Guardian», «The Telegraph», «The Independent», Reuters, CNN, Channel 4 тощо. Є автором книги «Війна в 140 символах: як соціальні медії змінюють воєнні конфлікти у двадцять першому столітті», чимала частина якої присвячена російсько-українській війні на Донбасі. Книга готується до виходу українською, на фестивалі запланована її презентація.

Бере участь у подіях:

День перший

21 червня 2019

17:00 - 18:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Європа після Брекзиту: якого Євросоюзу дочекається Україна?

Учасники: Юрій АндруховичДмитро КулебаДевід Патрикаракос

Модератор: Лариса Денисенко

За свій євроінтеграційний вибір Україна п'ять років тому заплатила життями мирних громадян, втраченими територіями і початком війни, що триває досі. Одначе за п'ять років Євросоюз, приєднання до якого мало б стати колись логічним завершенням так важко вибореної Угоди про асоціацію, суттєво змінився. Зокрема, утратив (чи то ніяк не може нарешті остаточно утратити) одного з найважливіших своїх членів – Велику Британію. Що таке Брекзит – ізольована аномалія чи перший симптом процесів розпаду? Чи справді ідея мультиркультуральної Європи зазнала поразки, а чи це лише міф, який різні сили люблять педалювати в маломобільних і погано інформованих суспільствах пострадянського простору? Чи такі страшні виклики міграції, чи, знову-таки, проблема інтеграції мігрантів роздмухується тими, хто наживає на соціальному напруженні політичні дивіденди? Чи популярність правих рухів у Європі – відповідь на все вищеперераховане? І чи така вона велика, щоб непокоїтися? Про євроскептицизм, єврооптимізм та прогнози для України поговоримо з експертами різних галузей.

День другий

22 червня 2019

14:00 - 15:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Нові форми війни: соцмережі, великі дані та загроза демократії

Учасники: Дмитро КулебаДевід Патрикаракос

Модератор: Юрій Макаров

Соцмережі, блогосфера, таргетована реклама – нові технології змінюють не тільки наше мирне життя, а й те, як людство веде війну. Про нові, гібридні форми війни поговорять британський журналіст Девід Патрикаракос і український дипломат Дмитро Кулеба – обоє автори нещодавно виданих книг на цю тему.

Девід Патрикаракос у своїй книзі «Війна в 140 символах: як соціальні медіа змінюють військовий конфлікт XXI століття» використовує багато прикладів із україно-російської війни, яка все ще триває. Автор знає про неї багато і як воєнний журналіст бачив її на власні очі з обох сторін фронту.

Дмитро Кулеба, автор книги «Війна за реальність. Як перемагати в світі фейків, правд і спільнот», також переконаний, що війна віртуальна, війна з багатьма фронтами, супроводжує війни реальні. Він пропонує рецепти, як опиратися інформаційній агресії.

Ця подія стане як презентацією двох взаємодоповнюючих книг, так і змістовною бесідою про те, чим стає війна в ХХІ столітті.