Юрій Андрухович

Український поет, письменник, есеїст, перекладач. Твори Юрія Андруховича перекладені чотирнадцятьма мовами, серед них англійською, німецькою, французькою, іспанською, фінською, шведською. Відомий як засновник легендарної поетичної групи «Бу-ба-бу», яка в 1990-х роках принесла до української літератури традиції постмодернізму. Автор шести поетичних збірок, чотирьох збірок есеїв, шести романів. На фестивалі в тому числі виступить у спеціальній програмі «Майбутні книжки», де читатиме з нових, ще не виданих текстів.

Бере участь у подіях:

День перший

21 червня 2019

17:00 - 18:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Європа після Брекзиту: якого Євросоюзу дочекається Україна?

Учасники: Юрій АндруховичДмитро КулебаДевід Патрикаракос

Модератор: Лариса Денисенко

За свій євроінтеграційний вибір Україна п'ять років тому заплатила життями мирних громадян, втраченими територіями і початком війни, що триває досі. Одначе за п'ять років Євросоюз, приєднання до якого мало б стати колись логічним завершенням так важко вибореної Угоди про асоціацію, суттєво змінився. Зокрема, утратив (чи то ніяк не може нарешті остаточно утратити) одного з найважливіших своїх членів – Велику Британію. Що таке Брекзит – ізольована аномалія чи перший симптом процесів розпаду? Чи справді ідея мультиркультуральної Європи зазнала поразки, а чи це лише міф, який різні сили люблять педалювати в маломобільних і погано інформованих суспільствах пострадянського простору? Чи такі страшні виклики міграції, чи, знову-таки, проблема інтеграції мігрантів роздмухується тими, хто наживає на соціальному напруженні політичні дивіденди? Чи популярність правих рухів у Європі – відповідь на все вищеперераховане? І чи така вона велика, щоб непокоїтися? Про євроскептицизм, єврооптимізм та прогнози для України поговоримо з експертами різних галузей.

День другий

22 червня 2019

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Майбутні книжки

Майбутні книжки. Читає Юрій Андрухович

Учасники: Юрій Андрухович

Модератор: Алла Рибіцька

«Майбутні книжки» – спецпрограма фестивалю «Book Space – 2019», в межах якої відомі поети й письменники діляться з аудиторією текстами, які тільки готуються до публікації, а може, поки навіть і не дописані. На цій зустрічі завісу над майбутніми книжками привідкриє Юрій Андрухович.