Юлія Бердіярова

Наукова співробітниця Одеського художнього музею.

Бере участь у подіях:

День другий

05 липня 2020

18:45 - 19:45

Додати до календаря

Після коронавірусу: майбутнє мистецтва

Учасни_ці: Лія ДостлєваАлевтина Кахідзе

Модератор_ка: Юлія Бердіярова

В сучасному швидкозмінному світі сфери, прив'язані до аудиторії та споживання культурного продукту, зустрічаються зі щоденними викликами. Втім, епідемія коронавірусу, можливо, стала найбільш масштабним. Майже всі види сучасного мистецтва контактують зі своєю аудиторією через публічні простори і події; відрізані від цього каналу, вони опинилися в жорсткій творчій та фінансовій ізоляції.

Звісно, така несподівана криза активізувала креативне мислення і народила безліч способів її подолання: зірки телебачення знімають серіали на мобільні телефони, не виходячи з власного дому, симфонічні оркестри грають в живих сесіях у Zoom'і, більшість музеїв та архітектурних пам'яток терміново розробили віртуальні тури, в тому числі в режимі лайв із екскурсоводами. Але залишається багато питань.

Чи можуть хоч і найвигадливіші форми віртуального представлення мистецтва замінити реальну зустріч із аудиторією? Якщо так, то, можливо, COVID-19 лише пришвидшив ті процеси оцифрування та віртуалізації, які й так відбуваються у сучасному мистецтві? І знову-таки: а чи готова аудиторія підтримувати такі віртуальні взаємини фінансово? Чи можливо, злива безкоштовних можливостей для дозвілля, яка затопила інтернет під час карантину, взагалі відучить споживачів платити за контент і поставить митців перед потребою шукати нові способи заробляти собі на життя?