Наталія Ломоносова

Дослідниця з питань міграції, зайнятості та соціальної політики в містах аналітичного центру CEDOS. Співредакторка видання «Політична критика».

Бере участь у подіях:

День другий

05 липня 2020

16:30 - 17:15

Додати до календаря

Чи можливо здолати світову бідність?

Учасни_ці: Наталія Ломоносова Анастасія Рябчук

Модератор_ка: Вікторія Наріжна

Ми повсюдно чуємо, що громадяни України - бідні люди.

Але що таке бідність? 

Зазвичай це поняття прив'язують до кількісного рівня доходу, який має забезпечувати людині доступ до їжі та житла. В різних країнах ці цифри будуть різнитися, а в мінімальне забезпечення людської життєдіяльності можуть додаватися інші складові.

Однак чи можемо ми покладатися лише на чисто цифрове вимірювання доходів? Або не враховувати інші чинники та практики, які оточують людину, котру ми можемо назвати бідною?

Наприклад, якщо ми врахуємо статеве розділення, то побачимо наскільки жінки бідніші чоловіків. Доступність до освіти, медичного забезпечення (включно із охороною ментального здоров'я), їхня якість так само будуть впливати на сталу бідність чи, навпаки, процвітання певних груп людей. 

Культурні, расові й релігійні упередження також є впливовими чинниками на формування бідності.

То що ж таке бідність; як щоденні практики нашого життя призводять нас до збідніння чи збагачення; що треба робити для подолання цієї проблеми? А також чи врятує нас всіх базовий дохід і як він впливає на зміну життя?