Олег Марущенко

Кандидат соціологічних наук, доцент, директор Гендерного інформаційно-аналітичного центру КРОНА.

Бере участь у подіях:

День перший

04 липня 2020

17:30 - 18:30

Додати до календаря

Криза влади: чи справляється чоловічий світ із сучасними викликами?

Учасни_ці: Олег МарущенкоЛариса Кобелянська

Модератор_ка: Ірина Славінська

Чи є різниця між жіночим і чоловічим (або як ми частіше зараз кажемо, між "фемінним та маскулінним") типами управління? Що ми маємо на увазі, коли говоримо про той чи інший тип?

Феміністичні, ґендерні та антрпологічні дослідження дають нам підстави стверджувати, що жінки і чоловіки мають різні стратегії співжиття, а сособливо виживання в кризові моменти. Жіночі стратегії передбачають частіше встановлення горизонтальних зв'язків у спільнотах, вищий рівень турботи у зв'язках з навколишніми, визнання індивідуальних потреб тощо. 

Зростання жіночого представництва у владі дає нам інші політики управління: врахування потреб половини людства, що відображається в законодавчих ініціативах щодо оплати праці, захисту від сексуального насильства, право на здорову екологію, доступ до ресурсів, розділення обов'язків по догляду за родиною etc.

Однак, світом досі правлять традиційні білі чоловіки, і як тільки ми стикнулися з таким викликом як пандемія, всі маленькі поступи, яких вдалося досягти, знову відкотилися назад.

На сьогоднішній день, зокрема і в Україні, маємо невтішні дані:

- підвищився рівень домашнього насильства;

- звільнення сильніше ударили по жінкам;

- жінки отримали додаткові навантаження в побуті та материнстві;

- майже вся сфера медичного догляду (медсестри, санітарки, провізори, аптекарки) та обслуговуючого персоналу (касирки, прибиральниці, продавчині, перукарки) - тобто тих, на кого приходщиться найвижчий рівень вірусного навантаження - також жінки. 

Чи можуть враховуватись ці дані при запровадженні обмежувальних карантинних заходів? Які досвіди/відсутність яких досвідів не дають чоловікам бачити громадянок країни? І як нам ефективно впроваджувати феміністичні політики в щоденне життя?