Юрій Макаров

Український журналіст, телеведучий, документаліст, письменник. До 2008 головний редактор, зараз оглядач часопису «Український тиждень», від 2017 р. член Правління НСТУ.

Бере участь у подіях:

День другий

22 червня 2019

14:00 - 15:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Нові форми війни: соцмережі, великі дані та загроза демократії

Учасники: Дмитро КулебаДевід Патрикаракос

Модератор: Юрій Макаров

Соцмережі, блогосфера, таргетована реклама – нові технології змінюють не тільки наше мирне життя, а й те, як людство веде війну. Про нові, гібридні форми війни поговорять британський журналіст Девід Патрикаракос і український дипломат Дмитро Кулеба – обоє автори нещодавно виданих книг на цю тему.

Девід Патрикаракос у своїй книзі «Війна в 140 символах: як соціальні медіа змінюють військовий конфлікт XXI століття» використовує багато прикладів із україно-російської війни, яка все ще триває. Автор знає про неї багато і як воєнний журналіст бачив її на власні очі з обох сторін фронту.

Дмитро Кулеба, автор книги «Війна за реальність. Як перемагати в світі фейків, правд і спільнот», також переконаний, що війна віртуальна, війна з багатьма фронтами, супроводжує війни реальні. Він пропонує рецепти, як опиратися інформаційній агресії.

Ця подія стане як презентацією двох взаємодоповнюючих книг, так і змістовною бесідою про те, чим стає війна в ХХІ столітті.

День третій

23 червня 2019

12:00 - 13:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Книжки починають та виграють: чому в кіно популярні екранізації?

Учасники: Юрій МакаровОлександр МихедЮрій Поворозник

Модератор: Олена Юрчук

В останні роки серед гучних і касових фільмів дедалі частіше опиняються екранізації книжок. У відносно новій індустрії дорогих та якісних мінісеріалів екранізації взагалі, здається, домінують: «Гра престолів», «Щоденники служниці», «Американські боги», «Добрі передбачення» – цей перелік можна доповнювати й доповнювати. Скарги відданих читачів на недбалу роботу з вихідним матеріалом, звісно, все ще чути (і буде чути завжди), але здається, максиму «книга завжди краще фільму» використовують дедалі обережніше. В чому секрет популярності екранізацій? Які переваги мають вони над оригінальними сценаріями? І головне – чи втрачають, а чи виграють від того книжки?

15:00 - 16:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

Суворі реалії мовних взаємодій. Лекція Юрія Макарова

Учасники: Юрій Макаров