Дмитро Кулеба

Український дипломат та комунікатор. Постійний представник України при Раді Європи. У грудні 2017 був визнаний найкращим українським послом за кордоном за результатами опитування Інституту світової політики, в якому взяли участь близько 70 експертів. 2019 року у Мистецькому Арсеналі презентував свою книгу «Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот», де поділився думками про те як тримати інформаційну оборону та перемагати у комунікативній війні. Книгу автор представить на фестивалі, а також візьме участь в дискусіях.

Бере участь у подіях:

День перший

21 червня 2019

17:00 - 18:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Європа після Брекзиту: якого Євросоюзу дочекається Україна?

Учасники: Юрій АндруховичДмитро КулебаДевід Патрикаракос

Модератор: Лариса Денисенко

За свій євроінтеграційний вибір Україна п'ять років тому заплатила життями мирних громадян, втраченими територіями і початком війни, що триває досі. Одначе за п'ять років Євросоюз, приєднання до якого мало б стати колись логічним завершенням так важко вибореної Угоди про асоціацію, суттєво змінився. Зокрема, утратив (чи то ніяк не може нарешті остаточно утратити) одного з найважливіших своїх членів – Велику Британію. Що таке Брекзит – ізольована аномалія чи перший симптом процесів розпаду? Чи справді ідея мультиркультуральної Європи зазнала поразки, а чи це лише міф, який різні сили люблять педалювати в маломобільних і погано інформованих суспільствах пострадянського простору? Чи такі страшні виклики міграції, чи, знову-таки, проблема інтеграції мігрантів роздмухується тими, хто наживає на соціальному напруженні політичні дивіденди? Чи популярність правих рухів у Європі – відповідь на все вищеперераховане? І чи така вона велика, щоб непокоїтися? Про євроскептицизм, єврооптимізм та прогнози для України поговоримо з експертами різних галузей.

День другий

22 червня 2019

14:00 - 15:30

Додати до календаря
Нові форми життя

Нові форми війни: соцмережі, великі дані та загроза демократії

Учасники: Дмитро КулебаДевід Патрикаракос

Модератор: Юрій Макаров

Соцмережі, блогосфера, таргетована реклама – нові технології змінюють не тільки наше мирне життя, а й те, як людство веде війну. Про нові, гібридні форми війни поговорять британський журналіст Девід Патрикаракос і український дипломат Дмитро Кулеба – обоє автори нещодавно виданих книг на цю тему.

Девід Патрикаракос у своїй книзі «Війна в 140 символах: як соціальні медіа змінюють військовий конфлікт XXI століття» використовує багато прикладів із україно-російської війни, яка все ще триває. Автор знає про неї багато і як воєнний журналіст бачив її на власні очі з обох сторін фронту.

Дмитро Кулеба, автор книги «Війна за реальність. Як перемагати в світі фейків, правд і спільнот», також переконаний, що війна віртуальна, війна з багатьма фронтами, супроводжує війни реальні. Він пропонує рецепти, як опиратися інформаційній агресії.

Ця подія стане як презентацією двох взаємодоповнюючих книг, так і змістовною бесідою про те, чим стає війна в ХХІ столітті.