Зоя Казанжи

Українська журналістка, міжнародна медіа-тренерка, громадська діячка, письменниця, відома одеська блогерка. Авторка книжок «Якби я була» (2014), «Щось таке як любов» (2017). На фестивалі буде говорити про те, чому жінки не стають мерками великих міст.

Бере участь у подіях:

День третій

23 червня 2019

12:30 - 13:30

Додати до календаря
Видавнича програма

Війна і сексуальне насильство: невідома історія. Презентація українського видання мемуару «Жінка в Берліні»

Учасники: Оксана ЗабужкоОксана Луцишина

Модератор: Зоя Казанжи

Для українського суспільства тема замовчаного «геноциду жінок» кінця Другої світової все ще є «білою плямою». Впровадженню цієї теми в український публічний дискурс та її обговоренню представниками різних галузей, зокрема з тим, аби вивести жертви воєнного сексуального насильства на окупованих територіях з-під суспільної стигматизації, покликана посприяти публікація найважливішого «жіночого документа» Другої світової і одного з найвидатніших воєнних мемуарів 20-го століття, відомого під назвою «Жінка в Берліні» («Eine Frau in Berlin») і за традицією публікованого анонімно.

Видання книжки стало можливим завдяки підтримці Goethe-Institut.

15:30 - 17:00

Додати до календаря
Нові форми життя

Чому жінки не стають мерами малих і великих міст?

Учасники: Зоя Казанжи

Результати соцопитувань свідчать про те, що українці готові голосувати за жінок на будь-яких державних посадах. Лише для 2-3% респондентів стать кандидата має значення. Але реальність демонструє дещо протилежне – жінка може отримати доступ до влади лише на найскромніших посадах.

Чи зможе жінка в найближчому майбутньому очолити велике місто? У 2020 році в Україні відбудуться місцеві вибори. Підготовка до них уже триває. Чому жінки не балотуються? Чому не стають кандидатками на посади міських голів? Чому політична конкуренція практично не бере до уваги жінок-кандидаток? Чому чоловіки-керівники досить показово знецінюють політичну діяльність жінок-політикинь? В чому перевага міст, якими керують жінки? На ці та інші питання у своїй лекції спробує відповісти відома одеська блогерка та письменниця Зоя Казанжи.

17:00 - 18:00

Додати до календаря
Майбутні книжки

Майбутні книжки. Читає Зоя Казанжи

Учасники: Зоя Казанжи

Модератор: Євген Гендін

«Майбутні книжки» – спецпрограма фестивалю «Book Space – 2019», в межах якої відомі поети й письменники діляться з аудиторією текстами, які тільки готуються до публікації, а може, поки навіть і не дописані. На цій зустрічі завісу над майбутніми книжками привідкриє Зоя Казанжи.