Юлія Ілюха

Українська письменниця, журналістка, волонтерка АТО. Лауреатка Міжнародної українсько-німецької літературної премії ім. Олеся Гончара 2018. Тоді ж отримала другу премію Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» за рукопис роману «Східний синдром», який авторка презентуватиме на фестивалі.

Бере участь у подіях:

День третій

23 червня 2019

11:00 - 12:00

Додати до календаря
Видавнича програма

Презентація роману Юлії Ілюхи «Східний синдром»

Учасники: Юлія Ілюха

Ось уже п'ять років точиться війна на сході України. У мирні міста повертаються воїни, які отримали на цій війні травматичний бойовий досвід, і зараз вони намагаються навчитися жити з ним. «Східний синдром» – це книга про війну, хоча в ній немає батальних сцен та кривавих подробиць. Це оповідь не про героїв, а про звичайних людей, які повернулися з війни тілом, не повернувшись душею. Кожен із них бореться зі своїм «східним синдромом». Та чи вдасться їм його подолати?

13:00 - 14:00

Додати до календаря
Книжки майбутнього

«Там, де вдома»: мультимедійний проект воєнної поезії

Учасники: Юлія БаткілінаЮлія ІлюхаВлад Сорд

Модератор: Ольга Василець

Ось уже п'ять років тривають бойові дії на сході України. Серед нас є люди, які отримали травматичний досвід на цій війні, однак змогли сублімувати його в творчість. У соціально-поетичному проекті #ТамДеВдома беруть участь вісім сучасних молодих поетів та поеток: четверо чоловіків-воїнів, які виконували (або виконують зараз) бойові завдання в зоні АТО/ОСС, та четверо жінок, які в 2014-2018 роках волонтерили і допомагали армії, чекали з війни чоловіків, підтримували та дбали про тих, хто присвятив себе служінню іншим.

Мета цього проекту – через самовираження в поезії воїнів, волонтерів, громадських активістів донести до суспільства важливість підтримки та реабілітації, зокрема творчої, людей, які пройшли війну. Він має надихнути військових на вираження своїх емоцій у творчості, підвищити у суспільстві толерантність та взаєморозуміння, знизити рівень агресії.